menu close menu

XII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  • Obchodzimy dziś XII Niedzielę „w ciągu roku”,

    • Dzisiaj podczas Mszy o godz. 18.00 będziemy dziękować ks. Tomaszowi i ks. Markowi za ich posługę w naszej parafii. Po Mszy będziemy mogli wyrazić naszą wdzięczność księżom indywidualnie.

  • Trwamy o oktawie Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. W czwartek zakończenie oktawy, po Mszy św. o godz. 18.00 procesja do czterech ołtarzy wokół bazyliki.

  • Trwają kolejne prace konserwatorskie wokół kościoła: odnawiamy epitafia znajdujące się na zewnętrznych ścianach bazyliki, epitafium, posadzkę i balaski w kaplicy Krzyża, a także zakończyły się prace remontowe na dachu.

  • Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski zaprasza wszystkich diecezjan na uroczyste obchody Odpustu diecezjalnego ku czci patronów diecezji św. Piotra i Pawła, a także na jubileusz 5. Rocznicy ingresu Biskupa. Zapraszamy wszystkich do Katedry Legnickiej, w sobotę 29 czerwca na Eucharystię sprawowaną o godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego i do włączenia się we wspólną modlitwę w intencji naszego Kościoła diecezjalnego i Jego Pasterza.

  • Z dniem 1 lipca Pan Piotr kończy posługę jako Organista w naszej parafii. Bardzo dziękujemy za lata pracy, a naszą wdzięczność chcemy wyrazić celebrując Mszę św. 29 czerwca o godz. 18.00 w Jego intencji.

  • Zachęcamy do wzięcia udziału XXVII Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 26 lipca. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 23 czerwca (niedziela) w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze na godz. 15.00. Spotkanie główne odbędzie się 21 lipca. Zachęcamy do wzięcia udziału na etapie Jelenia Góra – Legnica, aby doświadczyć czym jest czas i atmosfera pieszej pielgrzymki.

  • Zgromadzenie Sióstr Magdalenek zaprasza do wspólnego wyjazdu autokarowego na nocne czuwanie do Częstochowy przed oblicze cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z 30.06. (ndz.) na 01.07. (pn.) br. Koszt wyjazdu 70 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd w niedzielę o godz. 14.00, zbiórka przy klasztorze, powrót w poniedziałek około godz. 10.00.


__________
22 czerwca 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie