menu close menu

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 • Obchodzimy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny,

  • dzisiaj ulicami Jeleniej Góry przejdzie VII Marsz dla Życia i Rodziny. Jego rozpoczęcie nastąpi po Eucharystii w Bazylice o godz. 13:15. Marsz zakończy się festynem parafialnym w ogrodach parafii Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu. Serdecznie zapraszamy do udziału w Marszu i festynie.

 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30.

 • W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w Tradycji drugi dzień Zielonych Świąt.

 • W czwartek 13 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zachęcamy w tym dniu do modlitwy w intencji Kapłanów, w czasie Mszy świętej o godz. 18:00 będziemy się modlić za księży z naszej parafii. Tego dnia, z racji 13. dnia miesiąca, zapraszamy na Dzień fatimski, który rozpoczniemy od modlitwy różańcowej o godzinie 9.00, 12.00 i 15.00. O godz. 17.00 gromadzimy się w kościele św. Anny skąd wyruszy procesja z figurą Matki Bożej do Bazyliki. Po procesji różaniec fatimski oraz nabożeństwo majowe. Zachęcamy do wzięcia świec. Zachęcamy także do ofiarowania intencji: próśb, podziękowań, przeproszenia, które za przyczyną Maryi będziemy kierować do Boga. Skrzynia intencji znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej.

 • W czwartek odbędzie się próba dla dzieci przygotowujących się do Rocznicy Komunii Św. o godz. 16.00, spowiedź przed Rocznicą w środę 19 czerwca od godz. 16.30.

 • Za tydzień III Niedziela miesiąca – modlimy się za Parafian Darczyńców i Dobrodziejów naszej Bazyliki. Msza św. w Ich intencji o godzinie 10.30.

 • W przyszłą niedzielę, 16 czerwca o godz. 19.00, zapraszamy do Bazyliki na koncert Chóru Ekumenicznego pod batutą Pana Bernarda Stankiewicza.

 • Ks.Przemysław organizuje podczas tegorocznych wakacji rekolekcje przeznaczone dla młodzieży w wieku 13-19 lat w Kowarach od 16 lipca do 1 sierpnia. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wypoczynku duchowym naszą młodzież, a rodziców, dziadków prosimy o zachętę waszych dzieci. Więcej informacji u ks. Przemysława.

 • Zgromadzenie Sióstr Magdalenek organizuje w dnia 14 -16 czerwca Dni Skupienia „Według Ducha” dla dziewcząt 14+ w jeleniogórskim klasztorze przy ul. Kopernika. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

 • Zgromadzenie Sióstr Magdalenek zaprasza do wspólnego wyjazdu autokarowego na nocne czuwanie do Częstochowy przed oblicze cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z 30.06. (ndz.) na 01.07. (pn.) br. Koszt wyjazdu 70 zł. Zapisy w zakrystii do 15.06.2019r.

 • Ks. Mariusz Majewski organizuje wyjazd grupy parafialno-szkolnej w ramach kolonii Caritas w Stegnie (20 VI – 5 VII). Całościowy koszt wraz z przejazdem, wyżywieniem wynosi tylko 600 zł. Chętne osoby zapraszamy do kontaktu z ks. Mariuszem.

 • Dyrekcja Zespołu Szkół Katolickich informuje o wolnych miejscach na nowy rok szkolny. W Szkole Podstawowej można zapisać dziecko do kl. I, a także przenieść dziecko do kl.: II; VI i VII. W Liceum Akademickim trwa jeszcze proces rekrutacyjny. Miejsca wolne są do kl. I liceum czteroletniego (po SP). Do liceum trzyletniego jest lista rezerwowa. Więcej informacji można znaleźć na szkola.pankracy.edu.pl

 • Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Legnicy zaprasza do udziału w kształceniu przyszłych muzyków kościelnych, zwłaszcza organistów. Będzie organizowany nabór do tejże szkoły. Przesłuchania odbędą się: 15 czerwca o godz. 10.00 oraz 7 września o godz. 10.00 Chętne osoby zapraszamy do kontaktu bezpośrednio do Instytutu. Więcej informacji na plakacie.


__________
8 czerwca 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie