menu close menu

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. PANKRACEGO

 • Dziś IV Niedziela Wielkanocna, dla naszej wspólnoty parafialnej jest to szczególna uroczystość, ponieważ obchodzimy Odpust ku czci św. Pankracego. Główna Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 13.15, przewodniczy jej będzie ks. Robert Serafin – Dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania wszystkich Parafian i Gości.

  • Dzisiejszą Niedzielą wielkanocną rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania   do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w tej intencji, jak i do przynależności do działającego przy naszej parafii Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego, które spotyka się zawsze w pierwsze czwartki miesiąca na wspólnej modlitwie o powołania,

  • Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w Niedzielę o 16.00 oraz w środę i czwartek o godz. 19.15. Spowiedź dla kandydatów i świadków w piątek w godz. 17.00 – 18.00

 • Rozpoczynamy odprawianie nabożeństw fatimskich, każdego 13-tego dnia miesiąca od maja do października. W poniedziałek Dzień Fatimski rozpoczniemy od modlitwy różańcowej o godzinie 9.00 i 12.00. O godz. 17.00 gromadzimy się w kościele św. Anny skąd wyruszy procesja z figurą Matki Bożej do Bazyliki. Po procesji różaniec fatimski oraz nabożeństwo majowe. Zachęcamy do wzięcia świec. Zachęcamy do ofiarowania intencji: próśb, podziękowań, przeproszenia, które za przyczyną Maryi będziemy kierować do Boga. Skrzynia intencji znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej.

 • Próby liturgiczne dla dzieci komunijnych w tym tygodniu: we wtorek i czwartek o godzinie 16.00 – obecność jest obowiązkowa.

 • Spotkania Rodziców wraz z dziećmi z ks. Dziekanem w następującym porządku:

  • poniedziałek – Szkoła Podstawowa nr 2

  • środa – Szkoła Podstawowa nr 13 oraz pozostałe.

  • Spotkania rozpoczynają się od godziny 16.00

 • W środę, 15 maja przypada ósma rocznica nadania naszej świątyni tytułu i godności Bazyliki Mniejszej. Msza św. o godz. 18:00 w intencji mieszkańców i władz naszego miasta.

 • W piątek – III miesiąca Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. po zakończeniu celebrowana będzie Msza św. w polecanych przez nasz intencjach, które można składać w zakrystii.

 • Zapraszamy Służbę Liturgicznej na spotkanie formacyjne i próbę liturgiczną w piątek o 19.00 do sali parafialnej.

 • Przyszłą Niedziela jest V Niedzielą Wielkanocną, jest to także III Niedziela miesiąca, modlimy się za dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii, Msza św. w ich intencji o godz. 10:30, taca przeznaczona cele inwestycyjne. W przyszłą Niedzielę zostanie udzielony przez ręce ks. Bpa Marka Mendyka Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży o godz. 13.15.

 • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa u św. Pankracego w Jeleniej Górze zaprasza wszystkich zainteresowanych na dzień: SZKOŁA INACZEJ, który odbędzie się w najbliższy czwartek 16 maja w godz. 15.00 – 17.00 w budynku przy ul. PCK 23. Zapisy do szkoły trwają.


__________
11 maja 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie