menu close menu

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ

 • Obchodzimy dziś pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy świętej poświęcenie palm,

  • 17:15 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.

 • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obrzędy Wielkiego Tygodnia, zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej i nie odkładania jej na ostatnią chwilę, aby godnie rozpocząć Święte Triduum Paschalne. Godziny spowiedzi w naszym kościele w Wielkim Tygodniu:

  • od poniedziałku do środy rano podczas Mszy świętej o godzinie 7.00, i wieczorem od godz. 17:30 do 18.00

  • w Wielki Piątek od godz. 17:00 do 17.45 i po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej do północy,

  • W czwartek rozpoczynamy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa:

 • WIELKI CZWARTEK: Msza Krzyżma w Katedrze Legnickiej o godz. 10:00. W naszym kościele MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ O GODZ. 18:00, po zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do 22:00.

 • WIELKI PIĄTEK: o godz. 8:00 rozpoczęcie adoracji modlitwą Jutrzni z Godziną Czytań, na którą zapraszamy wszystkie grupy parafialne, o godz. 12:00 Droga krzyżowa, która wyruszy z naszego kościoła ulicami miasta do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. W godzinie śmierci Chrystusa o godz. 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ O GODZ. 18:00, po zakończeniu adoracja przy Bożym Grobie do północy.

 • WIELKA SOBOTA: rozpoczęcie adoracji przy Bożym Grobie o godz. 8:00 modlitwą Jutrzni z Godziną Czytań, świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy uroczystą LITURGIĄ WIGILII PASCHALNEJ O GODZ. 20:30, na którą zapraszamy wszystkich Parafian. Gromadzimy się przed kościołem, gdzie poświęcimy ogień, przynosimy ze sobą świece, które zapalimy od poświęconego paschału, po zakończeniu liturgii procesja rezurekcyjna.

 • W sobotę święcimy również pokarmy na stół wielkanocny od godz. 9:00 do 14:00 co pół godziny.

 • W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę; 7.30 , 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00.

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Anny w tym tygodniu do środy. Adorację wznowimy w środę po Wielkanocy.

 • Kancelaria Parafialna otwarta w tym tygodniu również do środy.

 • Próba dla ministrantów i lektorów przed liturgią Wielkiego Czwartku w środę po Mszy św. wieczornej.

 • Przy ołtarzu św. Barbary znajduje się kosz, do którego można składać produkty spożywcze, które w tym roku zostaną przekazane na pomoc dla biednych i potrzebujących naszej pomocy w Jeleniogórskim Domu Pomocy Świętego Brata Alberta.

 • W Niedzielę Miłosierdzia w naszej parafii rozpoczynamy 33 dniowy okres ćwiczeń duchowych prowadzących do Aktu ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję w/g Ludwika Marii de Monifort. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do księdza Marka do przyszłej niedzieli.


__________
13 kwietnia 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie