menu close menu

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 • Trwając w oktawie świąt Narodzenia Pańskiego, dzisiejsza niedziela jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu. Jest ona wzorem dla naszych Rodzin. Prośmy Boga, by w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach nasze Rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem,

  • podczas Mszy świętej o godz. 13:15 małżonkowie będą mogli odnowić swoją przysięgę małżeńską.

  • o godzinie 15.30 w Sali parafialnej, pragniemy zasiąść do wspólnego stołu ze wszystkimi grupami parafialnymi, aby cieszyć się z faktu, że Bóg jest z nami. Zapraszamy do wspólnego kolędowania  i dzielenia się radością.

 • W poniedziałek zapraszamy na godzinę 17.30 na Nabożeństwo Dziękczynno – przebłagalne i Mszę świętą dziękczynną o godz. 18:00 za kończący się Rok. Znajdźmy w tym dniu czas by podziękować Bogu za miniony rok, za dobro, którego doznaliśmy, przeprośmy też za wszelkie błędy i odejścia od miłości, prosząc o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi Rodzinami i naszą Ojczyzną.

 • We wtorek z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2019. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.

 • W środę jak każdego drugiego dnia miesiąca zapraszamy na wspólne modlitwy ze świętym Janem Pawłem II, po Mszy świętej wieczornej okazja do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu a od godz. 20:00 wspólne modlitwy.

 • W przyszłą I Niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 13:15,

  • Nie będzie katechezy dla klas VI, zapraszamy młodzież do udziału w Orszaku.

 • Już dziś zapraszamy całe rodziny do udziału w Karkonoskim Orszaku Trzech Króli, który w przyszłą niedzielę 6 stycznia po Mszy świętej o godz. 12:00 wyruszy z naszej Bazyliki.

 • Rozpoczynamy w naszej parafii wizytę kolędową. Przeżywajmy te odwiedziny w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z kapłanem.  A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, Rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie oraz podany na stronie internetowej naszej parafii.

  • Kolędę rozpoczynamy w tygodniu od godz. 15:30, a w soboty od godz. 10:00 z przerwą od godz. 14:00 do 14:30.

 • W tym tygodniu plan kolędy jest  następujący:

  • w środę 2 stycznia ulice: Grottgera, Modrzejewskiej, Muzealna, Przeskok, Bankowa

  • w czwartek 3 stycznia ulice: Norwida nry 1-5, Norwida nry 6-17, Skłodowskiej, Zamenhoffa oraz Teatralna

  • w sobotę ulice: Chełmońskiego, Mickiewicza nry 1-8, Mickiewicza nry 9-19, Wzgórze Kościuszki, Baczyńskiego, Mickiewicza nry 20-44, Krasickiego

 •  Na czas kolędy nie będzie w styczniu Mszy świętych w kościele św. Anny.


__________
30 grudnia 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie