menu close menu

III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE

 • Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości – Gaudete – stąd różowy kolor szat liturgicznych. Źródłem tej radości ma być dla nas Chrystus, nieustannie obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Jego narodzenia, jest to III Niedziela miesiąca- modlimy się za Dobroczyńców i Ofiarodawców naszej Bazyliki. Msza św. w ich intencji o godzinie 10.30.

 • Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Łukasz Misiak Sekretarz Biskupa legnickiego. Witamy Ojca Rekolekcjonistę w naszej Wspólnocie i życzymy mocy Bożego Ducha na czas prowadzenia nas do źródła zbawienia. Jednocześnie przypominamy, że rekolekcje to szczególny czas, jaki otrzymujemy by na nowo i jeszcze mocniej utwierdzić naszą wiarę.

  • NAUKI REKOLEKCYJNE W PONIEDZIAŁEK, WTOREK I W ŚRODĘ NA MSZACH ŚW. O GODZINIE 9.00, 16.30 18.00

  • SPOWIEDŹ ŚWIĄTECZNA W ŚRODĘ 19 XII RANO OD GODZINY 8.00 DO 10.00 ORAZ WIECZOREM OD GODZINY 15.30 DO GODZINY 19.00

  • W środę naszą ofiarą będziemy składali podziękowanie Ojcu Rekolekcjoniście za wygłoszone słowo i prowadzenie nas do zjednoczenia z Bogiem

  • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W RORATACH O GODZINIE 7.00 – RORATY DLA DZIECI DO CZWARTKU O GODZINIE 16.30

 • W III piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, po jego zakończeniu Msza święta.

 • Zapraszamy chętne osoby do pomocy przy wigilii dla biednych i samotnych na spotkanie organizacyjne w sobotę na godzinę 10.00. do sali parafialnej.

 • Pod chórem można nabyć pobłogosławione opłatki, sianko na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – nabywając świece włączamy się w pomoc potrzebującym dzieciom.

 • Przy ołtarzu św. Barbary znajduje się skarbona, do której możemy składać naszą ofiarę wspierając Wigilię dla osób samotnych i biednych organizowaną przez naszą Wspólnotę 24 grudnia o godzinie 12.00 w domu katechetycznym. W tym roku razem z nami do wspólnego stołu wigilijnego zasiądzie Biskup legnicki – Zbigniew Kiernikowski.

 • Parafia Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka serdecznie zaprasza na Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy wspierający budowę kościoła, który odbędzie się 19 grudnia o godz. 17.00 w Filharmonii Dolnośląskiej. Zaproszenia w formie cegiełek są do nabycia w zakrystii.

 • W tym tygodniu w związku z pracami przy organach w kościele św. Anny nie będzie adoracji NS.

 • Zapraszamy mieszkańców Miasta Jelenia Góra do udziału w teście wiedzy dotyczącej tlenku węgla, organizowanego przez Miasto Jelenia Góra i Komendę Miejska Państwowej Straży Pożarnej pod hasłem „Czujka Tlenku węgla pod Choinkę”. Przy kaplicy Krzyża przygotowane są karty z testem i potrzebnymi informacjami. Wypełnione należy złożyć do urny w dniu dzisiejszym do godziny 19.00. Losowanie odbędzie się 19 grudnia o godzinie 12.00 na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

 • Zachęcamy do udziału w cyklicznych spotkaniach grup i wspólnot naszej parafii:

  • Chór parafialny – wtorek g. 19.00

  • Odnowa w Duchu Świętym – środa g. 19.00

  • Krąg biblijny – czwartek g. 19.00

  • Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia” – piątek g. 20.00

  • Schola dziecięca – piątek g. 17.00

  • Schola młodzieżowa – sobota. g. 19.15


__________
15 grudnia 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie