menu close menu

XXIV Niedziela „w ciągu roku”

 • Dzisiaj XXIV Niedziela „w ciągu roku”,

  • to III Niedziela miesiąca, Msza święta w intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 10:30, taca przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

 • Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 13.15 kandydatów do bierzmowania z klas 1 Szkół Ponadgimnazjalnych. Po Mszy św. katecheza liturgiczna w kościele św. Anny.

  • Informujemy Rodziców i Młodzież o 3 letnim cyklu katechez przygotowujących do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Rozpoczynamy zapisy klas VI. Deklaracje dla młodzieży ze Szkół nr. 2 i 13 zostaną rozdane w szkołach. Uczniów spoza tych szkół prosimy o odebranie deklaracji w zakrystii. Ostateczny termin składania deklaracji mija 17 października br.

 • Rozpoczynamy formację w grupach parafialnych i wspólnotach:

  • W środę w kościele św. Anny spotkanie i modlitwa Wspólnoty Odnowy w Duchu św. o godzinie 19.15

  • W czwartek spotkanie „Kręgu Biblijnego” i dzielenie się Słowem Bożym – sala parafialna o godzinie 19.00

  • W piątek spotkania grupy młodzieżowej „Studnia” – sala przy kancelarii o godzinie 19.00

  • W piątek zbiórka dla kandydatów i ministrantów młodszych do IV klasy Szkoły Podstawowej o godzinie 16.30. Lektorów i ministrantów starszych od V klasy zapraszamy na zbiórkę o godzinie 19.00 Zapraszamy wszystkich chłopców do służby przy ołtarzu. Rodziców prosimy o zachętę. Zapraszamy chętne dziewczynki do śpiewania w scholii dziecięcej.

 • We wtorek 18 września, we wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży – zapraszamy wszystkich uczniów oraz ich Rodziców na uroczystą Eucharystię o godz. 18:00 podczas której modlić się będziemy wypraszając Bożą mądrość oraz potrzebne dary i łaski dla ludzi młodych z naszej wspólnoty parafialnej.

  • Zachęcamy rodziny naszej parafii do wzięcia udziału w Rodzinnym konkursie o św. Stanisławie Kostce. Przy kaplicy Krzyża św. są przygotowane testy. Prosimy o zwrot wypełnionych do końca tygodnia do katechetów w szkołach nr. 2 , 13 Liceum Ekonomicznym oraz w Elektroniku lub o składanie w zakrystii

 • W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, a bezpośrednio po zakończeniu Msza święta

 • W przyszła Niedziele w naszej katolickiej szkole „dzień otwartych drzwi” w ramach „Niedzieli z Pankracym”. Zapraszamy od 8.30 do 14.30 aby odwiedzić dawne Kolegium Jezuickie, które również z waszą pomocą zostało poddane gruntownym remontom i służy dobru dzieci i młodzieży oraz dla potrzeb wspólnot naszej parafii.

  • Również po Mszach Św. będziemy mogli nabyć ciasta jako pomoc na dalsze remonty i wyposażenie szkoły.

 • Zapraszamy cała wspólnotę parafialna do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD, pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce 11 października br. do godziny 12.30. Miejsce składowania sprzętu na placu kościelnym w dniu zbiórki. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć budowę Szkoły na Sawannie w  Kenii.


__________
15 września 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie