menu close menu

XVI Niedziela „w ciągu roku”

  • Przeżywamy dziś XVI Niedzielę „w ciągu roku”.

  • Dzisiaj Siostry ze Zgromadzenia św. Marii Magdaleny od Pokuty obchodzą swoje patronalne święto, dlatego polecamy je wstawiennictwu św. Marii Magdaleny, by wypraszała potrzebne łaski w życiu zakonnym.

  • Dnia 25 lipca w środę po wieczornej Mszy św. przybędzie do naszej parafii słynący łaskami obraz św. Józefa kaliskiego, z racji przypadającego obecnie roku św. Józefa. 26 lipca w czwartek od godzin porannych będzie on wystawiony do publicznej adoracji w kościele św. Anny, a o godz. 17.00 zostanie przeniesiony procesyjnie do bazyliki, gdzie o godz. 18.00 sprawowana będzie Eucharystia po której obraz trafi do parafii św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy do modlitwy wszystkich parafian, grupy parafialne, szczególnie czcicieli św. Józefa oraz małżeństwa, które nie mogą mieć potomstwa, gdyż święty jest szczególnym orędownikiem tych małżeństw.

  • Zapraszamy serdecznie 26 lipca (czwartek) o godz. 12.00 na uroczystą Mszę św. odpustową w kościele św. Anny.

  • Dnia 28 lipca (sobota) nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Legnicy do kościoła św. Jacka, gdzie miało miejsce wydarzenie eucharystyczne. Wyjazd o godz. 8.45 spod schodów przy ul. Jeleniej. Jeżeli ktoś dysponuje czasem i samochodem istnieje możliwość dołączenia się do pielgrzymki podróżując własnym środkiem transportu.

  • Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w XXVI Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy 26 lipca (czwartek) z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze. Osoby, które nie mogą udać się na pielgrzymkę, a noszą w sobie intencje modlitewne, mogą przekazywać intencje tzw. pocztą pielgrzymkową, dlatego w zakrystii można pobrać koperty na intencje, które otrzymają pielgrzymi, aby omadlać je na trasie pielgrzymki. Koperty z intencjami proszę dostarczyć najpóźniej do 25 lipca (środa), aby odpowiednio wcześnie dotarły do pielgrzymów.

  • Trwają nadal prace konserwatorskie przy kaplicach zewnętrznych bazyliki oraz przy organach w kościele św. Anny. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją ofiarą wspierają prace konserwatorskie.

  • Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego
    i Małego Gościa Niedzielnego.


__________
22 lipca 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie