menu close menu

XIV Niedziela „w ciągu roku”

 • Przeżywamy dziś XIV Niedzielę „w ciągu roku”; rozpoczęliśmy już wakacje, dlatego informujemy Parafian i Gości o wakacyjnym porządku liturgii w Bazylice:

  • Msze św. w Niedzielę bez zmian

  • W tygodniu o godzinie: 7.30, 9.00 i 18.00.

 • W przyszłą Niedzielę, tj. 3 miesiąca modlić się będziemy za dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii. Eucharystia w ich intencji o godz. 10.30.

 • Dnia 11 lipca odbędzie się ogólnopolska akcja Wielkiej Zbiórki Krwi Pamięci Kresów. Krew będzie można oddać na Placu Ratuszowym w krwiobusie, w godz. 9.00-13.00.

 • Dnia 21 lipca (sobota) Mszą św. o godz. 18.00 w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty, która mieści się przy ul. Kiepury (III Zabobrze) rozpoczną się nauki przedmałżeńskie. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym przygotowaniu narzeczonych oraz pary pragnące przyjąć w niedługim czasie sakrament małżeństwa.

 • Dnia 28 lipca (sobota) nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Legnicy do kościoła św. Jacka, gdzie miało miejsce wydarzenie eucharystyczne. Wyjazd jednodniowy, koszt 20 zł, informacje oraz zapisy u ks. Marka. W programie pielgrzymki: udział w Eucharystii, zapoznanie się z historią i okolicznościami cudu eucharystycznego oraz adoracja tegoż cudu.

 • Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w XXVI Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy 26 lipca z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze, spotkanie organizacyjne odbędzie się 22 lipca o godz. 15.00 w tamtejszej parafii. Osoby, które nie mogą udać się na pielgrzymkę, a noszą w sobie intencje modlitewne, mogą przekazywać intencje tzw. pocztą pielgrzymkową, dlatego w zakrystii można pobrać koperty na intencje, które otrzymają pielgrzymi, aby omadlać je na trasie pielgrzymki.

 • Dyrekcja Zespołu Szkół Katolickich informuje, że trwa jeszcze nabór do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej oraz Liceum Akademickiego. Można też na zasadzie przeniesienia, zapisać dziecko do klasy IV, VII oraz VIII. Młodzież natomiast może dołączyć do klasy III Gimnazjum oraz do klasy II w Liceum. Zajęcia dla podstawówki kl. I, IV i VII prowadzone będą w Cieplicach, a klasa VIII oraz Gimnazjaliści i licealiści od 1 września będą mieli zajęcia w centrum przy ulicy Kopernika 1. Bliższe informacje na stronie internetowej Szkoły (szkola.pankracy.edu.pl).

 • Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego.


__________
7 lipca 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie