menu close menu

Prymicje w dzień fatimski

Czerwcowe nabożeństwo fatimskie było w naszej parafii wyjątkowe. Połączone  zostało  z mszą św. prymicyjną dwóch księży neoprezbiterów diecezji legnickiej, którzy przyjęli zaproszenie ks. Proboszcza do naszej Wspólnoty.

Tradycyjnie rozpoczęło się procesją z figurą Matki Bożej głównym jeleniogórskim traktem, z kościoła św. Anny do bazyliki, gdzie odprawione zostało nabożeństwo fatimskie połączone z różańcem i nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Następnie ks. Mateusz Wyspiański i ks. Przemysław Rogusz razem z Gospodarzem Parafii odprawili uroczystą Eucharystię, między innymi w intencji parafian. Podczas niej obecni byli również Rodzice młodych kapłanów. Do nich to we wstępie Mszy św. zwrócił się ks. Dziekan, dziękując za trud włożony w wychowanie synów. Podkreślił także, że dla niego osobiście jest to moment szczególnie wzruszający, ponieważ ks. Mateusza przed wielu laty osobiście włączał do Wspólnoty Kościoła, udzielając mu chrztu św. Liturgię uświetnił występ chóru parafialnego, a po jej zakończeniu kapłani udzielili prymicyjnego błogosławieństwa wszystkim zebranym.

tekst i foto: Barbara Ludorowska

 


__________
15 czerwca 2018 | Aktualności
Tagi: ,