menu close menu

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

 • Obchodzimy dziś pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy świętej poświęcenie palm,

  • o godz. 17:15 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.

 • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obrzędy Wielkiego Tygodnia, zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej i nie odkładania jej na ostatnią chwilę, aby godnie rozpocząć Święte Triduum Paschalne. Godziny spowiedzi w naszym kościele w Wielkim Tygodniu:

  • od poniedziałku do środy rano podczas Mszy świętej o godzinie 7.00, i wieczorem od godz. 17:30 do 18.00

  • w Wielki Piątek od godz. 17:00 do 17.45, i po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej do północy,

 • W czwartek rozpoczynamy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, nie może zabraknie nas w tych dniach na liturgii, która jest szczytem całego roku:

  • WIELKI CZWARTEK: Msza Krzyżma w Katedrze Legnickiej o godz. 10:00. W naszym kościele MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ O GODZ. 18:00, po zakończeniu adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do północy,

  • WIELKI PIĄTEK: o godz. 8:00 rozpoczęcie adoracji modlitwą Jutrzni z Godziną Czytań, na którą zapraszamy wszystkie grupy parafialne, o godz. 12:00 Droga krzyżowa, która wyruszy z naszego kościoła ulicami miasta do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. W godzinie śmierci Chrystusa o godz. 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ O GODZ. 18:00, po zakończeniu adoracja przy Bożym Grobie do północy,

  • WIELKA SOBOTA: rozpoczęcie adoracji przy Bożym Grobie o godz. 8:00 modlitwą Jutrzni z Godziną Czytań, świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy uroczystą LITURGIĄ WIGILII PASCHALNEJ O GODZ. 21:00, na którą zapraszamy wszystkich Parafian. Gromadzimy się przed kościołem, gdzie poświęcimy ogień, przynosimy ze sobą świece, które zapalimy od poświęconego paschału, po zakończeniu liturgii procesja rezurekcyjna.

  • W sobotę święcimy również pokarmy na stół wielkanocny od godz. 9:00 do 14:00 co pół godziny.

 • W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę; 7.30 , 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00.

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Anny w tym tygodniu do wtorku. Adorację wznowimy w środę po Wielkanocy.

 • Kancelaria Parafialna otwarta w tym tygodniu również do środy.

 • Przy ołtarzu św. Barbary znajduje się kosz, do którego można składać produkty spożywcze, które w tym roku zostaną przekazane na pomoc dla biednych i potrzebujących naszej pomocy w Jeleniogórskim Domu Pomocy Świętego Brata Alberta.

 • Przy wyjściu można nabyć Paschaliki wielkanocnne. Świece będziemy mogli przynieś ze sobą na Wigilię Paschalną i uroczyście zapalić od poświęconego ognia, a po śniadaniu wielkanocnym zanieść na groby naszych bliskich zmarłych, jako wyraz naszej jedności z nimi.

 • W sobotę Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski ustanowił pana Andrzeja Glinkę i Andrzeja Kempińskiego stałymi akolitami. Życzymy, aby wykonywanie posługi dla dobra naszej Wspólnoty przyniosło wiele dobra i stale pomagało w podążaniu za Jezusem.

 • W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.


__________
26 marca 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie