menu close menu

III Niedziela Wielkiego Postu

 • Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. – Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godzinie 13.15.

 • Pomocą w naszym duchowym przygotowaniu do świat wielkanocnych niech będą nabożeństwa:

  1. Drogi krzyżowej w piątki: po Mszy świętej o godz. 9:00, o 16:30 z udziałem dzieci i 17:15,

  2. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17:15.

  3. Za udział w tych nabożeństwach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Prosimy Rodziców, aby nie brakło dzieci i młodzieży. Niech wasza zachęta, dobry przykład i modlitwa przyprowadzi ich tutaj.

 • W czasie Wielkiego Postu do skarbony z napisem Jałmużna postna, umieszczonej przy ołtarzu św. Barbary można złożyć ofiarę –jałmużnę, jako swój akt pokuty za grzechy i dar serca – ofiary te są przeznaczone dla najbiedniejszych. Do skrzyni w przejściu przy ambonie i przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można również tradycyjnie składać ofiary na kwiaty, światło i dekoracje do Bożego Grobu.

 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Dominik Ostrowski ,zachęcamy do szczególnej obecności w tych rekolekcyjnych spotkaniach i do modlitwy w intencji Księdza Rekolekcjonisty, już dziś tak zaplanujmy czas, aby nie zabrakłonikogo z nas w tych dniachdzielenia się wiarą i naszą miłością do Chrystusa oraz oczyszczania serc w sakramencie pokuty: Msze święte z nauką w czasie każdej Mszy świętej niedzielnej i od poniedziałku do środy o: 9:00, 16:30 i 18:00 spowiedź rekolekcyjna w środę 14 marca,

  1. od przyszłej niedzieli do nabycia będą także Paschaliki wielkanocne,

 • Zachęcamy do ofiarowania intencji Mszy św. dziękczynno- błagalnych w naszych intencjach oraz za bliskich naszemu sercu oraz Mszy św. za zmarłych, których Pan wezwał już do wieczności, aby cieszyli się oglądaniem Jego oblicza na uczcie niebieskiej. W marcu są jeszcze wolne intencje.

 • W przyszłą niedzielę na godzinę 13.15 zapraszamy na Mszę sw. wszystkich kandydatów do sakramentu Bierzmowania ( Szkoła Podstawowa i Gimnazjum) wraz z Rodzicami.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.


__________
3 marca 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie