menu close menu

II Niedziela Wielkiego Postu

 • Dziś II Niedziela Wielkiego Postu, w łączności z całym Kościołem podejmujemy drogę wielkopostnej odnowy i przemiany serc, trwając na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, pełnieniu dzieł miłosierdzia, pokuty i umartwienia.

 • W naszej Wspólnocie gościmy dzisiaj   Profesora Waldemara Cisło – dyrektora  Papieskiego Dzieła Pomocy Kościołowi w Potrzebie, to także w całym Kościele Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, których otoczmy naszą modlitwą. Przy wyjściu z kościoła składając ofiarę do puszek wspieramy chrześcijan w Aleppo w Syrii. Również wychodząc z kościoła pod chórem możemy nabyć publikacje ks. Waldemara przedstawiające życie i sytuacje naszych braci i sióstr w Aleppo.Dzisiaj po Mszy św. o 13.15

 • W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

 • Droga krzyżowa w piątki: po Mszy świętej o godz. 9:00, o 16:30 z udziałem dzieci i o godz. 17:15,

 • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:15. Za udział w tych nabożeństwach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Prosimy Rodziców, aby nie brakło dzieci i młodzieży. Niech wasza zachęta, dobry przykład i modlitwa przyprowadzi ich tutaj.

 • Szczególnie w okresie Wielkiego Postu zapraszamy do kościała św. Anny na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. W środy modlitwę z rozważaniami prowadzą Siostry Magdalenki.

 • W czasie Wielkiego Postu do skarbony z napisem Jałmużna postna, umieszczonej przy ołtarzu św. Barbary można złożyć ofiarę –jałmużnę, jako swój akt pokuty za grzechy i dar serca – ofiary te są przeznaczone dla najbiedniejszych, przy kaplicy Krzyża św. wyłożone są także skarbonki CARITAS na rodzinną jałmużnę wielkopostną, które możemy zabrać do domów. Do skrzyni w przejściu przy ambonie i przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można również tradycyjnie składać ofiary na kwiaty, światło i dekoracje do Bożego Grobu.

 • Rozpoczynam Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci. Nauki będą wygłoszone w poniedziałek i wtorek w Szkołach Podstawowych nr 2 i 13. Zakończymy wspólne ćwiczenia duchowe w środę Mszą św. w Bazylice. Dzieci przez czas Rekolekcji poprowadzi ks. Jakub Sikorski

 • Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i młodzieży rozpoczną się w naszej Parafii w IV Niedzielę Wielkiego Postu – 11 marca i poprowadzi je ks. Dominik Ostrowski. Ojców Rekolekcjonistów polecamy modlitwie całej naszej Wspólnoty. 

 • Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie do Bazyliki 27 lutego we wtorek o godzinie 18.30. Przypominamy, że jest to katecheza obowiązkowa.

 • W czwartek modlimy się o nowe powołania i o uświęcenie kapłanów, Msza święta w tej intencji o godz. 18:00 a po niej nabożeństwo i spotkanie Towarzystwa WSD na plebanii

 • W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej: rano i popołudniu od godz. 16:30. Mając możliwość przystąpienia do spowiedzi poza liturgią skorzystajmy z tego czasu by

  z oczyszczonym sercem świadomie i aktywnie uczestniczyć we Mszy świętej,

 • W ramach obchodów święta państwowego przypadającego 1 marca NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH zapraszamy:

 • W czwartek godzina 18.00 Masz św. w intencji Ojczyzny

 • W piątek Draga krzyżówa w intencji Żołnierzy Wyklętych po Mszy o godzinie 9.00 i o godzinie 17.15, o godzinie 20.00 Wieczornica poświecona ich pamięci

 • również w piątek o godz. 22:00 w kościele św. Anny Msza święta a po zakończeniu całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 • Również zapraszamy wraz Uczniowskim Klubem Sportowym „ Pankracy” do wzięcia udziału w „ BIEGU TROPEM WILCZYM” – poświeconym pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bieg odbędzie się w niedzielę 4 marca w Parku Norweskim w Cieplicach. Start na dystansie 5 km o godzinie 14.15, a na symbolicznym dystansie 1963 metry o godzinie 15.00.

 • W sobotę księża odwiedzą chorych od godz. 8:30.

 • Zachęcamy do nabywania Niedzieli i Gościa Niedzielnego, może szczególnie w Wielkim Poście warto sięgnąć po lekturę prasy katolickiej.


__________
24 lutego 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie