menu close menu

Poświęcenie pojazdów

Boże, który mocą swojego słowa stworzyłeś cały wszechświat i dałeś człowiekowi władzę nad całym stworzeniem oraz moc doskonalenia świata według zamysłów Twojej woli; spraw, aby pojazdy, dzieło Twoje i pracy ludzkiej, dzięki Twemu błogosławieństwu służyły dla dobra człowieka, jego pracy i wypoczynku.Za wstawiennictwem Matki Niepokalanej i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, ustrzeż Panie wszystkich, którzy będą korzystali z tych pojazdów, od wszelkich nieszczęść duszy i ciała, aby bezpiecznie mogli dojechać do wyznaczonego celu. Niech zebrani tu kierowcy i ich pojazdy będą pobłogosławione dla Twojej chwały i pożytku ludzkiego w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Tymi słowami celebransi modlili się po wszystkich Mszach w liturgiczne wspomnienie
św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po wieczornej Eucharystii, ks. Proboszcz błogosławił kierowców, a następnie udawał się na parking przykościelny, gdzie każdy samochód pokropił święconą wodą.

Przy tej okazji, jak co roku, ministranci zbierali od kierowców ofiary pieniężne przeznaczone dla MIVA Polska – organizacji pomagającej w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy, głoszących Ewangelię na krańcach świata. Jest to wyraz wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry i przebyte podróże, za szczęśliwe powroty do domu, za posiadane pojazdy, które nam służą oraz innym osobom.
==================================================================

Polecamy: fragment artykułu: Święcenie samochodów. Magiczny ryt? https://deon.pl/kosciol/komentarze/swiecenie-samochodow-magiczny-ryt,333027


__________
28 lipca 2022 | Aktualności