menu close menu

ODPUST KU CZCI ŚW ERAZMA

Na początku czerwca wspólnota naszej Parafii oddaje cześć jednemu z dwóch Patronów, św. Erazmowi, biskupowi
i męczennikowi. Wieczornej odpustowej Eucharystii, 2-go czerwca, przewodniczył ksiądz neoprezbiter Krzysztof Borysiewicz, który modlił się w intencji wszystkich Parafian. Przy ołtarzu stanęło również ośmiu kapłanów z dekanatu Jelenia Góra – Zachód. 

Odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem Wspólnoty Wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski  i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. W końcu, daje okazję poznania świętego Patrona Parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo, opiekę, a przede wszystkim za świadectwo Jego życia. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina i obowiązku dawania świadectwa Prawdzie. To właśnie  było między innymi  tematem homilii, którą wygłosił ks. Krzysztof.

Na zakończenie Mszy św.  odbyła się uroczysta procesja eucharystyczna wokół kościoła. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, wierni  mogli otrzymać indywidualne błogosławieństwo prymicyjne, z którym związana jest łaska odpustu zupełnego.       

B. Ludorowska


__________
3 czerwca 2022 | Aktualności