menu close menu

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

W dniu 25 marca obchodzony jest w Kościele  Dzień Świętości Życia. Podczas porannej i wieczornej Eucharystii, dzieła duchowej adopcji nienarodzonych dzieci podjęła się duża grupa   wiernych. Uroczyście przyrzekli, że przez najbliższe dziewięć miesięcy będą  modlić się  i podejmować wyrzeczenia w intencji dzieci zagrożonych aborcją. Duchowa Adopcja polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka  i jego rodziców.

W naszej Wspólnocie Parafialnej, po  wyznaniu wiary,  nastąpił moment uroczystego przyrzeczenia. Poprzedziło go odśpiewanie, przy zapalonych od Paschału świecach, hymnu  do Ducha Świętego .  Następnie  wierni przystąpili do ołtarza i złożyli stosowne przyrzeczenie, które przyjął  ks. Proboszcz.  Tej modlitwy podjęło się ok.50 osób.

*****************************************

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, w przypadającą 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 17.00 w bazylice św. Piotra w Rzymie odprawione zostało  nabożeństwo pokutne, w ramach którego papież dokonał Aktu poświęcenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Rosji i Ukrainy.

Był to gest Kościoła powszechnego, który w tej dramatycznej chwili zanosił do Boga, za pośrednictwem Jego i naszej Matki, krzyk bólu tych, którzy cierpią i błagają o położenie kresu przemocy, oraz powierza przyszłość ludzkości Królowej Pokoju- jak  podkreślił papież Franciszek.

W odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka, Kościół w Polsce włączył się w dokonany przez niego akt zawierzenia.  Zgodnie z decyzjami biskupów w jedności z Ojcem Świętym słowa aktu zostały  wypowiedziane w czasie nabożeństw we wszystkich kościołach w kraju. Tak też było i w naszej Wspólnocie Parafialnej, a Akt Zawierzenia odczytał uroczyście Ksiądz Proboszcz po zakończonej Eucharystii.

*****************************************

To modlitewne wydarzenie wpisało  się w wielkopostną inicjatywę papieża Franciszka +24 godziny dla Pana+, która polega na całodobowej adoracji, połączonej z możliwością spowiedzi, która potrwa w naszej parafii trwała nieprzerwanie przez całą noc, aż do sobotniej  wieczornej Eucharystii i zakończyła się uroczystym błogosławieństwem.

                                                                       Barbara Ludorowska


__________
27 marca 2022 | Aktualności