menu close menu

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Rozpoczęliśmy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. Piotr Górka z zakonu ojców Pijarów z Cieplic. Msze z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku do środy o godz. 9:00 i 18:00. W kolejnych dniach zamieszczać będziemy rekolekcyjne kazania dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście z różnych względów i nie mogą się łączyć on-line.

Pierwszy dzień rekolekcji: RADOŚĆ I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Doświadczenie radości jest nam bliskie każdego dnia. Radość towarzyszy nam w życiu. Ale czy jest ona łatwa? Jednak, gdy popatrzymy na ludzi – często chodzą smutni, często mają smutne twarze, a nawet czasami już za drzwiami świątyni potrafią się pokłócić. Jest to jakaś rzeczywistość nas wszystkich, bo bardzo często nie potrafimy czerpać radości ze spotkania się z Chrystusem.

Radość jest owocem spotkania się z łaską Boga, jest nieodzownym elementem naszego życia. A o takiej radości jest mowa w dzisiejszej Ewangelii. Kiedy Maryja odwiedzała Elżbietę poruszyło się z radości Dzieciątko w jej łonie. Spotkanie z Chrystusem wywołuje radość. Spotkanie z Chrystusem wywołuje taką radość!

Dzisiejszy dzień rekolekcyjnych ćwiczeń jest dniem zachęty do bycia człowiekiem radosnym, jak mówi Ewangelia – błogosławionym, szczęśliwym – tylko dlatego, że spotkało się Chrystusa. Taką radość w pełni przeżyjemy wszyscy, wtedy kiedy będziemy przeżywać Boże Narodzenie. Oczywiście, jeśli się do tych Świąt dobrze przygotujemy.

Drugi dzień rekolekcji : ŁASKA I POKÓJ

Trzeci dzień rekolekcji: ŁASKA WIARY

Czwarty dzień rekolekcji: NADZIEJA I MIŁOŚĆ

 

                                                                                                          Barbara Ludorowska


__________
19 grudnia 2021 | Aktualności