menu close menu

Filmowe rekolekcje ewangelizacyjne

Od poniedziałku do środy trwały w naszej Wspólnocie Parafialnej filmowe rekolekcje ewangelizacyjne. Prowadził je pan Benon Wylegała, komandor diecezji bielsko – żywieckiej Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II oraz założyciel Fundacji Filmowy Ruch Ewangelizacyjny z Bielska-Białej. FRE został powołany do istnienia 13 listopada 2013 r. W piętnastą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, tj. w dniu 02 kwietnia 2020r., dzieło to zostało przekształcone w Fundację. Od tamtego czasu w różnych częściach Polski, dzięki życzliwości księży proboszczów, odbywają się filmowe rekolekcje.

Posługując się tym nowoczesnym narzędziem, przez kolejne wieczory przybliżana była zebranym tajemnica Eucharystii, Bożego Miłosierdzia i Niepokalanego Serca Maryi. Obrazowi filmowemu towarzyszyło codziennie także rozważanie, świadectwo i wspólna modlitwa.

Zachęcając do udziału w filmowych spotkaniach pan Benon podczas niedzielnych mszy św. podzielił się świadectwem łaski, jaką otrzymała jego rodzina, a dotyczyła cudownego uzdrowienia jego żony Elżbiety ze złośliwego nowotworu.

W poniedziałek wyświetlony został film „13 Dzień – Fatima”, po nim mogliśmy dokonać aktu oddania się Matce Bożej. Prowadzący zachęcał zwłaszcza mężczyzn do odmawiania różańca ” Różaniec nie jest zarezerwowany tylko dla osób duchownych czy dla sióstr zakonnych, on jest dla wszystkich. A ja powiem więcej, on jest chyba najbardziej dedykowany dla mężczyzn, bo nasza siła nie jest w mięśniach i intelekcie, ale w sile i potędze modlitwy różańcowej.”

We wtorek odbyła się projekcja filmu „Ufam Tobie”, po nim każdy miał możliwość dokonania aktu zawierzenia Bożemu Miłosierdziu. Projekcję filmu poprzedził spot poświęcony kapłanom, a także świadectwo p. Benona, w którym podzielił się swoim doświadczeniem skuteczności postu i modlitwy w intencji kapłanów.

Środowy wieczór poświęcony był Eucharystii, a zaproponowanym na ten wieczór obrazem był film „Ja Jestem”, który opowiadał o największym z darów, jaki Bóg zostawił ludziom – żywym i realnie działającym Jezusie Chrystusie w Najświętszym Sakramencie. Po nim miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu.

                                                                                               Barbara Ludorowska


__________
24 czerwca 2021 | Aktualności