menu close menu

Nabożeństwo Fatimskie

13 czerwca, w niedzielny wieczór, odprawione zostało kolejne nabożeństwo fatimskie. Figura Matki Bożej Fatimskiej , która uroczyście niesiona była w procesji wokół kościoła, została przywieziona jako votum przez uczestników pielgrzymki do Fatimy, która wyruszyła do Portugalii w roku 2012 wraz z księdzem Kamilem Iwanowskim. Figurę poświęcono jesienią 2012 roku i już wówczas zapowiedziano, że w naszej Wspólnocie będą odprawiane nabożeństwa fatimskie. I tak właśnie dzieje się od 13 maja 2013 roku.
Nabożeństwo fatimskie – polegające na przedstawieniu Maryi intencji wiernych i odmówieniu jednej części Różańca połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej , 13 czerwca poprowadził ks. Dominik Słowiński.

Warto przypomnieć, że podczas drugiego objawienia, 13 czerwca 1917 roku , Maryja obiecała zabrać wkrótce do nieba Franciszka i Hiacyntę. Łucji powiedziała, że „Pan Jezus pragnie posłużyć się jej osobą, by Maryja była więcej znana i kochana, by ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Dusze, które ofiarują się Niepokalanemu Sercu Maryi, otrzymają ratunek, a Bóg obdarzy je szczególną łaską”, „Tym, którzy przyjmą to nabożeństwo obiecuję ratunek”, zapewniła również: „Ucieczką twoją i drogą, która doprowadzi cię do nieba będzie Moje Niepokalane Serce”.

Barbara Ludorowska


__________
14 czerwca 2021 | Aktualności