menu close menu

Św. Józefie, módl się za nami!

Od 1 maja trwa w naszej diecezji peregrynacja obrazu św. Józefa, która jest związana z Rokiem św. Józefa. Obraz ten gości w poszczególnych kościołach stacyjnych oraz parafiach, które nie są bezpośrednio związane z kultem św. Józefa. Wszystko po to, aby mogła dokonać się odnowa naszej duchowej więzi ze Świętym Opiekunem Zbawiciela. Dzięki Jego orędownictwu będziemy wypraszali dla nas obfitość darów Bożych, umocnienie naszej wiary, rozpalenie na nowo miłości ku Jezusowi i Matce Najświętszej w naszych sercach.

W sobotni wieczór, 5 czerwca przedstawiciele dekanatu Jelenia Góra Wschód, przekazali obraz naszej Wspólnocie. Został on uroczyście powitany i wprowadzony procesyjnie do bazyliki. Następnie rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, podczas której homilię poświęconą św. Józefowi, wygłosił ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Obraz, który odwiedzi dekanaty jest kopią obrazu św. Józefa z legnickiej katedry. Warto przypomnieć, że obraz ten odwiedził już wszystkie parafie diecezji legnickiej podczas peregrynacji, jaka miała miejsce po zakończeniu I Synodu Diecezji Legnickiej, w latach 2012-2015. Wówczas obecny był również w naszej Wspólnocie Parafialnej.

W kolejne dni peregrynacji będą miały miejsce następujące wydarzenia. Do soboty podczas Mszy św. o godz. 9 i 18:00 W poniedziałek modlić się będziemy za narzeczonych i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa; We wtorek namaszczenie chorych oraz zawierzenie chorych św. Józefowi.

  • W środę nabożeństwo za matki w stanie błogosławionym i rodziców oczekujących potomstwa.
  • W czwartek modlitwa za małżeństwa w podeszłym wieku oraz za wdowy i wdowców.
  • W piątek modlitwa za całą wspólnotę parafialną i dekanalną oraz zawierzenie parafii św. Józefowi.
  • W sobotę nabożeństwo pożegnania obrazu św. Józefa o godz. 16:00.

ZAPRASZAMY DO MODLITWY ZA WSTAWIENNICTWEM OPIEKUNA ŚWIĘTEJ RODZINY!

                                                                                   Barbara Ludorowska


__________
7 czerwca 2021 | Aktualności