menu close menu

ODPUST KU CZCI ŚW ERAZMA

Na początku czerwca wspólnota naszej Parafii oddaje cześć jednemu z dwóch Patronów, św. Erazmowi, biskupowi i męczennikowi. Wieczornej odpustowej Eucharystii, 2-go czerwca, przewodniczył ksiądz neoprezbiter Maciej Glinka , który modlił się w intencji wszystkich Parafian, natomiast ks. Mariusz Majewski dziękował Bogu za 10 lat działalności Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazama i Pankracego.

Odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem Wspólnoty Wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu– powiedział we wstępie Gospodarz Parafii, ks. dziekan Bogdan Żygadło. W końcu, daje okazję poznania świętego Patrona Parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo, opiekę, a przede wszystkim za świadectwo Jego życia. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina i obowiązku dawania świadectwa Prawdzie . To właśnie było między innymi tematem homilii, którą wygłosił ks. Maciej.

Na zakończenie Mszy św. odbyła się uroczysta procesja eucharystyczna wokół kościoła. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, wierni mogli otrzymać indywidualne błogosławieństwo prymicyjne, z którym związana jest łaska odpustu zupełnego.       

B.Ludorowska


__________
4 czerwca 2021 | Aktualności