menu close menu

WIELKI PIĄTEK

Liturgii Wielkiego Piątku przewodniczył ks. Dominik Sławiński. Jej przebieg również w tym roku został zmieniony. Cześć Krzyżowi można było oddawać tylko przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego, z zachowaniem bezpiecznej odległości między uczestnikami liturgii. Opis Męki Pana Jezusa, tradycyjnie śpiewany przez parafialny chór,  w tym roku został wyśpiewany przez ks. Michała i pana Piotra Bloka. W modlitwie powszechnej dołączone zostało wezwanie za udręczonych w czasie epidemii.

Po zakończonej liturgii, przeniesiono procesyjnie Najświętszy Sakrament do Bożego Grobu, który został usytuowany w ołtarzu św. Barbary. Tradycyjna adoracja trwała do godziny 22.00. Z racji tego, że w dniu dzisiejszym przypada 16. Rocznica odejścia do Domu Ojca Jana Pawła II, grupa modlitewna Jego imienia przygotowała Wieczornicę, podczas której wsłuchiwaliśmy się w naukę papieża o krzyżu.

Warto wspomnieć, że przed wejściem do bazyliki, przedstawiciele Rady parafialnej wręczali każdemu maseczki, które zostały przekazane przez Państwową Straż Pożarną.

                        Barbara Ludorowska


__________
3 kwietnia 2021 | Aktualności