menu close menu

Wspólna Eucharystia księży z Rocznika 1986

W dniu 17 czerwca w naszej bazylice  odprawiona została  uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Adama Bałabucha wraz z kursowymi współbraćmi .

Święceń prezbiteratu udzielił im 24 maja 1986 w archikatedrze wrocławskiej  ks. kardynał Henryk Gulbinowicz, arcybiskup metropolita wrocławski. Po 33 latach, po raz kolejny razem świętowali rocznicę swojej kapłańskiej posługi. Przy ołtarzu naszej bazyliki stanęło 22 kapłanów – kolegów kursowych naszego ks. Proboszcza. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. bp Adam Bałabuch  ze Świdnicy.

W czasie homilii nawiązał do życia i posługi Patrona  dnia dzisiejszego – św. Brata Alberta, mówiąc że życie chrześcijańskie, a szczególnie kapłańska posługa powinno się weryfikować w świetle miłosierdzia. Miłosierdzie i chrześcijaństwo jest wielką sprawą naszych dni. Jeżeliby nie było miłosierdzia, nie byłoby chrześcijaństwa: to jest jedno i to samo. Tutaj Brat Albert jest dla nas nieporównanym wzorem. To on –  rzucony na kolana przed majestatem Bożym, upadł na kolana przed majestatem człowieka, i to najbiedniejszego, najbardziej upośledzonego, przed majestatem ostatniego nędzarza.  Ten wyraz jego wiary i miłości jest dla nas bezcenny, jak równie bezcenny jest w obliczu Boga. Trzeba, ażeby nasze człowieczeństwo wróciło w nowy sposób uwrażliwione na człowieka, jego potrzeby, jego niedolę i cierpienia i ażeby gotowe było świadczyć sobą i pełnym sercem.

Na zakończenie Mszy św. słowa podziękowania skierowane zostały pod adresem Gospodarza Parafii. Ks. biskup wyraził wdzięczność  za zaproszenie i zorganizowanie tego spotkania. Warto przypomnieć, że podobna uroczystość miała miejsce 24 września 2013 r ( Kronika Parafii tom.14 – 2013rok).

Na dalszą służbę Bogu i ludziom SZCZĘŚĆ WAM BOŻE

                                                           Barbara Ludorowska

s. Elżbieta Pieszko


__________
18 czerwca 2019 | Aktualności