menu close menu

Spotkanie Opłatkowe Rodziny Parafialnej

W Uroczystość Świętej Rodziny  na wspólnym Opłatku spotkali  się przedstawiciele różnych grup duszpasterskich, działających przy naszej Parafii. Nad całością czuwał i  spotkaniu przewodniczył Ks. Proboszcz. Uroczystość rozpoczęła  się wspólną modlitwą, w czasie której  Ks. Proboszcz odczytał fragment Ewangelii.

Wspominał również  tych wszystkich, którzy jeszcze rok temu byli wśród nas, a po których zostało puste miejsce przy stole i wspomnienia. To właśnie tym wszystkim, po głosach których w tym kościele, w tej Sali, jeszcze wciąż drży powietrze- mówił we wstępie Gospodarz Parafii zadedykujmy „Kolędę dla Nieobecnych”. Następnie wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem. Witając zebranych ksiądz Proboszcz podziękował za przybycie, za całą działalność w naszej wspólnocie, zwłaszcza za nieustanną modlitwę we wszystkich intencjach naszej parafii. Podkreślił, że takie zaangażowanie jest przejawem gorącej wiary.

Z zaproszenia skorzystało prawie 100 osób. Reprezentowane były  następujące grupy parafialne: Rada Parafialna, Rodzina Franciszkańska, Grupa Jana Pawła II, Grupa Edyty Stein, Żywy Różaniec, Bractwo Adoracyjne, LSO, Krąg Biblijny, Odnowa w Duchu św., Rycerze św. Michała Archanioła, Rodzice ministrantów, Krąg Biblijn, Karkonoskie Stowarzyszenie u św. Erazma i Pankracego, Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego, chór parafialny, schola dziecięca, katecheci.

Wspólne kolędowanie prowadził ks. Proboszcz, a oprawę muzyczną zapewniły siostry: Magdalena gitara, flet poprzeczny),  Ewa ( gitara) i Elżbieta (ukulele) oraz p. Edward Sienniak, akompaniujący na keyboardzie.   Podczas spotkania i wspólnego śpiewu kolęd panowała niezwykle ciepła i rodzinna atmosfera.

                                                                                                                             Barbara Ludorowska


__________
30 grudnia 2018 | Aktualności