menu close menu

Opowieść o domu – rekolekcje adwentowe

W  III Niedzielę  Adwentu, zwaną Niedzielą Radości – Gaudete  rozpoczęły się rekolekcje adwentowe w naszej Wspólnocie.  W tym roku prowadzi je ks. Łukasz Misiak – sekretarz biskupa legnickiego.

Jak zaznaczył na początku, w tych dniach rekolekcyjnych ćwiczeń duchowych,  chce nam opowiedzieć o DOMU- miejscu które kochamy, bo tam czujemy pokój serca . To  miejsce jest pełne zrozumienia, nawet gdy inni nie okazują go, to miejsce gdzie czujemy ulgę, tam umiemy się dzielić i dostrzec potrzeby innych. Tam doświadczamy miłości i jej się uczymy. Niezależnie od tego ile mamy lat, tam znajdziemy zawsze akceptację. To miejsce,  którego każdy z nas potrzebuje. Bo adwent to czas który przygotowuje nas  do Świąt Miłości, do rodzinnych świąt, które powinniśmy przeżywać  w Domu z Rodziną. Byśmy spojrzeli inaczej na nasz DOM, byśmy zobaczyli go z innej perspektywy, by mógł na nowo zajaśnieć światłem Ewangelii.

Barbara Ludorowska

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA  REKOLEKCYJNYCH HOMILII. – http://bazylika.jgora.pl/2018/12/16/iii-niedziela-adwentu-reklolekcje/


__________
16 grudnia 2018 | Aktualności
Tagi: , , ,