menu close menu

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii

Rekolekcje  to czas  poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź.  Pomagają spojrzeć na własne życie w świetle wiary, pomagają zrozumieć pewne ważne sprawy i odpowiednio ustawić to, co w życiu ważne i najważniejsze.

W dniach 11- 14 marca nasza Wspólnota Parafialna przeżywał wielkopostne ćwiczenia duchowe, które poprowadził ks. prof. Dominik Ostrowski. Podkreślał wielokrotnie, że te rekolekcje mają charakter mistagogiczny, czyli taki który ma nas doprowadzić do głębszego poznania Jezusa i oddania Mu swego życia.

Dla wiernych były to cztery dni głębokich przeżyć, które zakończyła spowiedź. W kazaniu pasyjnym podczas Gorzkich Żali, ks. rekolekcjonista odpowiedział na pytanie: dlaczego Jezus – Syn Boga musiał cierpieć i ponieść śmierć za coś, co zrobił człowiek? Dlaczego sami ludzie nie mogli zadośćuczynić Bogu za swoje zło? A później, w czasie kolejnych dni, wprowadzał nas coraz głębiej  w misterium Chrystusa przechodząc od tego, co widzialne, co zostało zapisane na kartach Ewangelii,  do tego, co niewidzialne, do tego co znaczą dla współczesnego człowieka poszczególne obrazy. Zostaliśmy między innymi „zaproszeni” do Ogrodu Oliwnego, gdzie Chrystus pokazuje nam czym jest tajemnica bezbożności.

Poniedziałek   była dniem szczególnym, ponieważ po wieczornej Eucharystii, sprawowanej w intencji mieszkańców i władz Jeleniej Góry, zostało udzielone Miastu specjalne błogosławieństwo Relikwiami Patronów naszej bazyliki. We wtorek została odprawiona  Msza święta z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji duchowej odnowy naszych Rodzin i całej Parafii,

W środę modliliśmy  się za nasze Rodziny, za dzieci i młodzież. Do  udziału w tej Eucharystii zaproszone zostały szczególnie  rodzice dzieci komunijnych, rocznicowych i młodzieży bierzmowanej.

tekst i foto: Barbara Ludorowska

 


__________
17 marca 2018 | Aktualności