VIII Niedziela zwykła
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
2 MARCA 2025 R.
-
Przeżywamy dziś VIII Niedzielę zwykłą i pierwszą miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:15.
-
W środę, 5 marca rozpoczniemy w Kościele czterdziestodniowy okres wielkopostnego nawrócenia. Chcemy w ten sposób przygotować się do dobrego przeżycia tajemnicy paschalnej: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
-
W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 16:30 z udziałem dzieci i o 18:00.
-
W tym dniu obowiązuje post ścisły, który polega na ograniczeniu posiłków do trzech oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych;
-
Od Środy Popielcowej rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty. Będziemy modlić się o trzeźwość Narodu, o dobre odprawienie rekolekcji i pojednanie z Bogiem i bliźnimi;
-
Zachęcamy do akcji „Zdrapka Wielkopostna Roku Jubileuszowego”. To 40 inspiracji na każdy dzień Wielkiego Postu. Zdrapki można nabyć w zakrystii.
-
Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
-
W niedziele o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
-
W piątki Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 9:00 i o 17:15;
-
Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny;
-
7 marca to pierwszy piątek Wielkiego Postu. W Kościele w Polsce przeżywamy go jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Modlitwy rozpoczniemy o godz. 17:15 w czasie Drogi Krzyżowej, a o godz. 18:00 Eucharystia w intencji wynagradzającej. To również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas porannych Mszy św. i od godz. 17:00 w czasie Godziny Miłosierdzia. O godz. 22:00 Msza w kościele św. Anny i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
-
Duszpasterstwo młodych Studnia zaprasza do wspólnej modlitwy za młodych w piątek o godz. 20:00 w kościele św. Anny.
-
W naszej Bazylice od jutra będzie wystawa poświęcona bp. Wincentemu Urbanowi, który był biskupem pomocniczym archidiecezji wrocławskiej.
-
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Misyjnych Dróg, Świata Misyjnego, Misji Dzisiaj i Losservatore Romano.
__________
1 marca 2025 |
Ogłoszenia duszpasterskie