menu close menu

XII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XII Niedziela Zwykła

23 Czerwca 2024 r.

  • Przeżywamy dziś XII Niedzielę w ciągu roku.

  • Nabożeństwa czerwcowe do przyszłej niedzieli po wieczornej Mszy św.

  • W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

  • W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów naszej Diecezji. Tego dnia święto patronalne obchodzi biskup pomocniczy Piotr Wawrzynek. Otoczmy modlitwą sprawy naszego Kościoła lokalnego oraz biskupa Piotra. W przyszłą niedzielę ofiarami składanymi do puszek będziemy mogli wesprzeć apostolską i charytatywną działalność papieża Franciszka, tzw. Świętopietrze, albo Obol św. Piotra.

  • Serdecznie zapraszamy na jubileusz 25 lecia kapłaństwa ks. dra Mariusza Majewskiego, który przed laty posługiwał w naszej parafii, a obecnie jest proboszczem parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach i dyrektorem szkoły katolickiej u św. Pankracego. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w przyszłą niedzielę, 30 czerwca o godz. 18:00.

  • Od przyszłego poniedziałku, 1 lipca zmiana porządku Mszy św. W lipcu i sierpniu Msze św. w dni powszednie o godz. 7:30, 9:00 i 18:00. W niedzielę porządek Mszy św. pozostaje bez zmian.

  • Rodzina Radia Maryja w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 14 lipca. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

  • Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Legnickiej, która wyruszy 27 lipca z Katedry legnickiej na Jasną Górę. Zapraszamy do jeleniogórskiej grupy nr 2, albo do grupy nr 9, którą prowadzą s. Magdalenki.

  • Akademickie Liceum Katolickie w Jeleniej Górze w dalszym ciągu prowadzi nabór do kl. 1. Planowane jest otwarcie klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Szkoła nie prowadzi naboru elektronicznego, dlatego niezbędny jest kontakt osobisty w budynku przy ul. Kopernika 1 (obok bazyliki). Liceum oferuje wysoki poziom nauczania, co przekłada się na bardzo dobre wyniki egzaminu maturalnego. Atutem szkoły jest praca uczniów w małych grupach.

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
22 czerwca 2024 | Ogłoszenia duszpasterskie