menu close menu

Ognisko Patriotyzmu

W świetle płonącego ogniska, w świąteczny wieczór 11 listopada, na dziedzińcu Zespołu Szkół Katolickich, przy bazylice św. Erazma i Pankracego, spotkali się starsi i młodsi jeleniogórzanie, by wyśpiewać swą miłość do Ojczyzny.

To już Tradycja naszej Parafii, której inicjatorem od roku 2011 jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. Ognisko, które przygotowali harcerze z 18.Sudeckiej Drużyny „Dywizjon” ZHR, rozpalił Gospodarz Parafii, ks. dziekan Bogdan Żygadło. Przez ponad godzinę wspólnie śpiewaliśmy pieśni opowiadające o dziejach naszego kraju. W repertuarze spotkania znalazły się pieśni patriotyczne i żołnierskie piosenki z różnych okresów naszej historii.

Animatorami śpiewu był ks. Mariusz Majewski i pan Marek Niewiadomski z Rodziną. Szczególnie ciepło zostali przyjęci najmłodsi uczestnicy – dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 27 „Okrąglaczek”. Atmosfera stworzona podczas spotkania przy żywym ogniu przekonała, iż te pieśni porywają nas nadal i mimo upływu czasu, w dalszym ciągu dostarczają nam chwil wzruszeń, budzą wspomnienia i echa dawnych lat.

Na zakończenie głos zabrał ks. Proboszcz Bogdan Żygadło, który wyraził swoją wdzięczność dla Organizatorów i uczestników tego ważnego i potrzebnego wydarzenia. Podkreślił przy tym, że Ognisko Patriotyzmu jest doskonałą lekcją, poprzez którą wszyscy uczymy się, że „wolność została nam nie tylko dana, ale i zadana”.

Link do zdjęć i filmów z ogniska autorstwa pana Roberta Kwiatkowskiego https://drive.google.com/drive/folders/1kXjFQMf4SyguQck6D0cfLLtAKdCwcYGo

Barbara Ludorowska


__________
12 listopada 2023 | Aktualności