menu close menu

XXII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXII Niedziela Zwykła

3 Września 2023 r.

 • Przeżywamy dziś XXII Niedzielę w ciągu roku i pierwszą miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 13:15.

 • Spotkanie katechetów we wtorek o godz. 19:00 na plebanii.

 • Spotkanie Rady parafialnej w środę o godz. 19:00 na plebanii.

 • W pierwszy czwartek miesiąca modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół legnickiego Seminarium po wieczornej Mszy św.

 • W przyszłą niedzielę będzie beatyfikacja rodziny Ulmów, którzy są szczególnym wzorem świętości, realizowanej w życiu małżeńskim i rodzinnym. Józef i Wiktoria Ulmowie wraz z siedmiorgiem dzieci oddali życie ratując rodziny żydowskie w czasie II wojny światowej. Będzie to beatyfikacja bez precedensu, ponieważ po raz pierwszy cała rodzina zostanie wyniesiona na ołtarze i pierwszy raz zostanie beatyfikowane dziecko jeszcze nienarodzone. Relikwie rodziny Ulmów będą w naszej parafii w listopadzie.

 • Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Do swojej pracy formacyjnej powracają wszystkie grupy parafialne. Zachęcamy, aby znaleźć swoje miejsce w małej grupie by poznawać Chrystusa i Jego Kościół:

 • Krąg biblijny w sali przy kancelarii w poniedziałki o 19:00;

 • próby Chóry parafialnego w domu katechetycznym we wtorki o 19:00, pierwsza próba 12 września;

 • spotkania Odnowy w Duchu Świętym w środy w bazylice o 18:00;

 • Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów w piątek o 16:30. Na tę zbiórkę zapraszamy także rodziców.

 • Bractwo Eucharystyczne w kościele św. Anny na całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu i w soboty o godz. 17:00;

 • Informacje o każdej małej grupie naszej parafii znajdują się na parafialnej stronie internetowej.

 • Spotkanie Rodziców Dzieci Komunijnych 10 września na Mszy św. o godz. 12:00.

 • Uczniów klas 6, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania prosimy o odbieranie w zakrystii kart zgłoszeniowych. Dorosłych, którzy chcieliby przyjąć sakrament Bierzmowania prosimy o zgłaszanie się do ks. Michała do końca września.

 • Jest już księga mszalna na 2024 rok. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za swoich bliskich żyjących i zmarłych.

 • Zachęcamy, zwłaszcza rodziców uczniów klas pierwszych ze szkół ponadpodstawowych, aby dopilnowali zgłoszenia, tj. zapisania swoich dzieci na lekcje religii.

 • Katolickie stowarzyszenie u Erazma i Pankracego oraz Domowy Kościół rejonu jeleniogórskiego zapraszają na Marsz dla Życia i Rodziny z okazji otwarcia rozbudowanej szkoły katolickiej przy ul. PCK. 16 września o godz. 14:00 na Placu Piastowskim w Cieplicach. Marsz połączony jest z Piknikiem Rodzinnym, z wieloma atrakcjami dla całych rodzin w tym bezpłatne dmuchańce i animacje zwłaszcza dla dzieci. Całość zakończy Msza św. pod przewodnictwem bpa Marka Mendyka w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach

 • 17 września o 19:00 w naszej bazylice będzie koncert „Światło wiary” z Hubertem Kowalskim z okazji otwarcia rozbudowanej szkoły katolickiej.

 • Nasza Parafia włączając się do organizacji Europejskich Dni Dziedzictwa na Dolnym Śląsku we współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu, zaprasza w dniach 9 i 10 września do zwiedzania naszej Bazyliki. W sobotę od godziny 10 do 17 i w niedzielę od godziny 15 do 17. Wszystkich, którzy będą odwiedzali w tym czasie naszą świątynię poznają jej historię zachęcamy do zapisywania swoich wrażeń w specjalnych zeszytach wystawionych przy ołtarzu św. Barbary. Zdjęcia które państwo zrobicie a którymi będziecie chcieli się podzielić w ramach relacji z projektu można wysyłać na nasz adres e-mail: kancelaria@bazylika.jgora.pl. Najciekawsze zdjęcia jak również relacje będzie można obejrzeć i przeczytać na oficjalnym portalu Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
2 września 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie