menu close menu

XIV Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XIV Niedziela Zwykła

9 Lipca 2023 r.

  • Przeżywamy dziś XIV Niedzielę w ciągu roku.

  • We wtorek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

  • W czwartek, 13 lipca dzień fatimski. Różaniec w kościele św. Anny o godz. 8:00, 12:00 i 15:00. O godz. 17:00 procesja z kościoła św. Anny do Bazyliki z figurą Matki Bożej fatimskiej, różaniec i Eucharystia o godz. 18:00.

  • W czwartek o godz. 11:00 w Bazylice będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Piotra Wawrzynka, biskupa pomocniczego naszej diecezji. Podczas tej Mszy św. ks. biskup pobłogosławi sztandar jeleniogórskiego więzienia.

  • W sobotę, jak każdego 15 dnia miesiąca modlić się będziemy za mieszkańców i władze naszego miasta podczas Mszy św. o godz. 18:00.

  • Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca i modlić się będziemy za dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30.

  • W związku z 80 – tą rocznicą rzezi wołyńskiej Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-wschodnich zaprasza na Mszę św. w Bazylice dzisiaj o godz. 13:15. 11 lipca we wtorek o godz. 17:00 będzie spotkanie na skwerze wołyńskim w Jeleniej Grze u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Wolności, aby oddać hołd pamięci pomordowanym rodakom na Wołyniu.

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
9 lipca 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie