menu close menu

III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela ADWENTU

NIEDZIELA Gaudete
11 Grudnia 2022 r.

 • Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, Niedzielę Gaudete, tzn. Radości. Po Mszach św. swoją ofiarą składaną do puszek przed kościołem możemy dzisiaj wesprzeć chrześcijan Kościoła na wschodzie. Dziś o godz. 19:00 w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach koncert oratoryjny pt: „Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego – śladami Hymnu Polski”.

 • Biskup Andrzej Siemieniewski, Biskup Legnicki ustanowił ks. Dominika Słowińskiego proboszczem parafii w Janowicach Wielkich i Radomierzu. Swoją posługę w nowej parafii ks. Dominik rozpocznie w przyszłą niedzielę. Tym samym przestanie być wikariuszem naszej parafii. Dziękujemy ks. Dominikowi za gorliwą posługę w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej w nowej parafii.

 • Zapraszamy do udziału we Mszach Świętych Roratnich: dla dorosłych i młodzieży w tygodniu o godz. 7:00, dla dzieci i rodziców od poniedziałku do piątku o godz. 16:30. Zachęcamy do przynoszenia lampionów lub świec.

 • We wtorek, 13 grudnia przypada 41 r. stanu wojennego. Tego dnia w Kościele w Polsce obchodzimy dzień modlitw za ofiary tego czasu. Znakiem pamięci o tych tragicznych wydarzeniach będzie zapalenie świecy w oknie o godz. 19:30 i modlitwa za ofiary stanu wojennego.

 • Zarząd Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność oraz Instytut Pamięci Narodowej, serdecznie zapraszają na koncert „W hołdzie Ofiarom stanu wojennego”. Wystąpi „bard Solidarności” Jan Pietrzak z zespołem. Koncert odbędzie się we wtorek, 13 grudnia o godz. 17:00 w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Wstęp wolny.

 • W czwartek, jak każdego 15 dnia miesiąca, na wieczornej Mszy św. modlić się będziemy za mieszkańców i władze naszego miasta.

 • W piątek zapraszamy na nabożeństwo do Bożego miłosierdzia i Eucharystię o godz. 15:00 w kościele św. Anny.

 • W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca modlić się będziemy za ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Msza św. w ich intencji oraz w intencji ofiar stanu wojennego o godz. 10:30.

 • XII w wigilię świąt Bożego Narodzenia odbędzie się obiad wigilijny dla osób samotnych i biednych na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Jeżeli ktoś mógłby i chciałby wesprzeć to dzieło – może złożyć swoją ofiarę do skrzyni przy ołtarzu św. Barbary.

 • Duszpasterska wizyta kolędowa w styczniu odbędzie się na zaproszenie. Parafian, którzy chcieli by zaprosić do domu kapłana z błogosławieństwem kolędowym, prosimy o wzięcie kartki z zaproszeniem, a wypełnione prosimy wrzucić do skrzyni pod dużą amboną do niedzieli, 25 grudnia. Kartki są na wspomnianej skrzyni i w zakrystii. Wizyty kolędowe rozpoczniemy od poniedziałku, 2 stycznia.

 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego – Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Stanisław Szupieńko. Polecamy Ojca Rekolekcjonistę modlitwie całej wspólnoty.

 • Pobłogosławione opłatki można nabyć pod chórem i zakrystii.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
10 grudnia 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie