menu close menu

XX Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XX Niedziela w Ciągu Roku

14 Sierpnia 2022 r.

 • Przeżywamy dziś XX Niedzielę w ciągu roku.

 • Proboszcz wraz z wiernymi z parafii Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu zwraca się z prośbą o wsparcie przy budowie kościoła.

 • Drodzy Bracia i Siostry! Za zgodą biskupa diecezji legnickiej Andrzeja Siemieniewskiego, w dniu uroczystości Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej, zwracamy się do Was – współbraci w wierze o solidarność w budowie naszej świątyni parafialnej Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu. Z zebranych do puszek datków zostanie wykonana żelbetonowa konstrukcja prezbiterium kościoła. W ten sposób wszyscy staniemy się twórcami Domu Bożego. Za złożone ofiary z góry dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwie.
  W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św. dnia 28 października 2022 r. tj. w 18 rocznicę powołania do istnienia naszej parafii.
  Z chrześcijańskim pozdrowieniem Rada Parafialna Parafii Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu.

 • W poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jak każdego 15 dnia miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlić się będziemy za mieszkańców i władze naszego miasta. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć budowę kościoła w Zgorzelcu.

 • W trzeci piątek miesiąca o godz. 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Eucharystia o godz. 15:00 w kościele św. Anny.

 • Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Modlić się będziemy za ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30.

 • Kontynuowany jest II etap prac przy ołtarzu głównym. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją ofiarą wspierają prace konserwatorskie.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego


__________
13 sierpnia 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie