menu close menu

XXIV Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIV Niedziela „w ciągu roku”

12  Września 2021 r.

 • Przeżywamy dziś XXIV Niedzielę „w ciągu roku”. W dniu dzisiejszym po Mszach św. ofiarą składaną do puszek przed kościołem możemy wesprzeć utrzymanie miejsc świętych w ojczyźnie Jezusa.

 • W poniedziałek dzień fatimski. Różaniec o godz. 9:30, 12:00 i 15:00. O godz. 17:00 nabożeństwo fatimskie i Eucharystia.

 • We wtorek, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 • Zbiórka dla kandydatów i ministrantów do 5 klasy SP we wtorek o godz. 16:30, a dla starszych w piątek o godz. 19:00.

 • Krąg biblijny we wtorek o godz. 19:00.

 • W środę, jak każdego 15 dnia miesiąca modlić się będziemy za mieszkańców i władze naszego miasta na Mszy św. o godz. 18:00.

 • Piątek, 17 września jest trzecim piątkiem miesiąca. O godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i Eucharystia w kościele św. Anny.

 • Przyszła niedziela jest trzecią w miesiącu. Modlić się będziemy za dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30.

 • Zmieniamy porządek pracy kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie otwarta we wtorki i środy od 16:00 do 17:30 oraz w czwartki i soboty od 12:00 do 13:00. W poniedziałki i piątki kancelaria nieczynna.

 • Przygotowanie do I Komunii św. rozpoczyna się w 2 klasie SP, dlatego rodziców drugoklasistów zapraszamy do zakrystii po deklaracje dla dzieci.

 • Spotkanie dla rodziców dzieci z 3 klas SP w czwartek, 16 września o godz. 19:00 w sali nr 5 w domu katechetycznym.

 • Formacja do przyjęcia sakramentu Bierzmowania trwa trzy lata. Uczniów klas 6 szkół podstawowych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania zapraszamy do zakrystii po kartę zgłoszeniową. Dorosłych, którzy chcieli by przyjąć sakrament Bierzmowania, prosimy o zgłoszenie się do ks. Michała.

 • Zapraszamy do przeżycia Rekolekcji Odnowy Wiary. Zapisy i więcej informacji u ks. Michała.

 • Obecnie przygotowujemy się do Ingresu naszego Biskupa do Katedry. Jest to bardzo ważny moment w życiu Kościoła diecezjalnego, ponieważ uroczyste wejście Biskupa do swojego kościoła katedralnego jest oficjalnym przyjęciem Pasterza przez wspólnotę i początkiem pasterzowania. Ingres Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego będzie 20 września o godz. 12:00. Kieruję zatem do Was wszystkich Siostry i Bracia serdeczne zaproszenie do udziału w tej uroczystości. Niech nasza liczna obecność, będzie znakiem i wyrazem jedności z naszym Pasterzem.

 • Serdecznie dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy Ewie Łapie, Jakubowi i Mateuszowi Mucha, Elżbiecie Rzemińskiej, Magdalenie i Andrzejowi Kępińskim, Tadeuszowi Kowalczykowi, Monice, Markowi i Jakubowi Paradyszom, Michałowi Krawczykowi, Emilii Nowackiej, Jerzemu Rydeckiemu, Edycie Świerkot, Jackowi Paulowi, Władysławowi Wilczyńskiemu, Markowi Andrejewowi, Małgorzacie Samburskiej, Arturowi Chmielewskiemu i Bartłomiejowi Bodnarowi ze Straży Miejskiej, Marzenie Koperek, Teresie Bejgier, Urszuli Jackowskiej, Urszuli i Krzysztofowi Wondołowskim, Halinie Michalak, Helenie Kuryś, Ewie Chudaszek, Zuzannie Kozyrze, Reginie Janiszkiewicz, Elżbiecie i Markowi Turczynom, Barbarze Sawickiej, Danucie Wojtas, Teresie Mól, Sławomirowi Korczyńskiemu, Renacie Gwiazdowskiej, Jadwidze Zbierskiej, Mirosławowi Dębskiemu, Dariuszowi Pawlukowi, s. Annie, Katarzynie i Jackowi Dziedzińskim, Helenie Dąbrowskiej, Tomaszowi Dudkiewiczowi, Grzegorzowi Dąbrowskiemu, Teresie Domagale, Grażynie Karaban, Jadwidze i Józefowi Kantorom, Teresie i Radosławowi Surowiakom i pracownikom firmy Kaja pana Krzysztofa Jamrożka. Dziękujemy Pawłowi Biedzie za sprzęt i środki do czyszczenia posadzki. Dziękujemy za składane ofiary na malowanie kościoła. Jeżeli ktoś ma pragnienie złożyć ofiarę na prace w naszej świątyni można to zrobić indywidualnie lub na bankowe konto parafii. Zapraszamy na przygotowanie kościoła w sobotę na godz.14:30. Szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.


__________
11 września 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie