menu close menu

Niedziela Trójcy Świętej

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Trójcy Świętej

30 Maja 2021

 • Obchodzimy dziś Uroczystość Trójcy Świętej.

 • W poniedziałek ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17:30.

 • We wtorek rozpoczynamy czerwiec, miesiąc szczególnie poświęcony Sercu Jezusowemu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św.

 • Biały tydzień codziennie o godz. 16:30.

 • 1 czerwca, we wtorek Eucharystią o godz. 18:00 rozpoczniemy świętowanie parafialnego odpustu ku czci św. Erazma. Mszy św. przewodniczyć będzie Ksiądz Prałat Leopold Rzodkiewicz, który udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej i innych parafii.

 • W środę, 2 czerwca uroczystość odpustowa ku czci św. Erazma, biskupa i męczennika. Dla naszej wspólnoty parafialnej czas szczególnej łaski i możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Msze św. o godz. 7:00, 7:30, 9:00, 16:30 i 18:00. Mszy św. o godz. 18:00 będzie przewodniczyć i wygłosi homilię ks. Maciej Glinka, neoprezbiter, który na koniec udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

 • 3 czerwca, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30 i 18:00. Msza św. o godz. 10:30 z udziałem dzieci przeżywających rocznicę pierwszej komunii św. i dzieci komunijnych. Po Eucharystii procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji jest następująca: Boczna, Plac Ratuszowy, ul. Długa, Plac Niepodległości, ul. Bankowa, ul. Matejki, ul. Piłsudskiego i ul. Konopnickiej. Ołtarze będą przy ul. Długiej, Piłsudskiego, Bankowej i Konopnickiej. Zachęcamy do udziału i publicznego wyznania naszej wiary.

 • Od czwartku będziemy przeżywać tradycyjną oktawę Bożego Ciała. Po każdej Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

 • Spowiedź dzieci rocznicowych w poniedziałek o godz. 19:00. Próba przed bierzmowaniem o godz. 19:30. Obecność obowiązkowa.

 • Piątek, 4 czerwca jest pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do spowiedzi św. podczas porannych Mszy św. i od godz. 17:00.

 • W sobotę księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 • 5 czerwca, w sobotę rozpocznie się peregrynacja obrazu św. Józefa w naszej parafii i dekanacie. Nabożeństwo przywitania obrazu o godz. 17:30.

 • w niedzielę odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas każdej mszy św. i zawierzenie rodzin św. Józefowi

 • Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 13:15.

 • Siostry Magdalenki zapraszają na nocne czuwanie ze św. Józefem w Krzeszowie z 4 na 5 czerwca, z piątku na sobotę. Rozpoczęcie o 21:00 Apelem Jasnogórskim, a zakończenie o godz. 3:00 w nocy. Dojazd indywidualny.

 • Biskup Legnicki podjął decyzję w sprawie wszczęcia diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego Henryka II Pobożnego. Uroczyste rozpoczęcie pierwszej sesji publicznej będzie miało miejsce w Legnickim Polu w sobotę 5 czerwca 2021 roku. Tego dnia o godz. 17:00 w Bazylice Kolegiackiej im. św. Jadwigi Śląskiej ks. biskup odprawi Mszę świętą w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Henryka Pobożnego jako męczennika za wiarę. Pełna treść komunikatu biskupa w gablocie przed kościołem.

 • Przewodnik Grupy Drugiej Pieszej Pielgrzymki Legnickiej zaprasza na pierwsze spotkanie przedpielgrzymkowe. Odbędzie się ono 5 czerwca 2021 roku o godz. 15:00 w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze. Rozpocznie się wspólną modlitwą koronką do Bożego Miłosierdzia.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.


__________
29 maja 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie