menu close menu

III NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 STYCZNIA 2021

1.       W III niedzielę zwykłą, wraz z Kościołem powszechnym obchodzimy już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. Chcemy usłyszeć zachętę do codziennej lektury i medytacji słowa Bożego, które otrzymujemy m.in. przez lekturę Biblii.

2.      Prosimy o zgłoszenie chorych do których księża udadzą się z posługą sakramentalną. W związku z trwającą epidemią chorych z posługa sakramentalną odwiedzimy po indywidualnym zgłoszeniu w zakrystii albo telefonicznie.

3.      Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Legnickiego o tradycyjnej wizycie duszpasterskiej zwanej kolędą, zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic do bazyliki na Eucharystię i wspólne kolędowanie. Od poniedziałku, 25 stycznia do 30 stycznia o godz. 18:00, a w sobotę o 10:30 będziemy się spotykać i wspólnie modlić w intencjach naszych parafian.

Porządek ulic na poszczególne dni jest następujący: 

w poniedziałek 25 stycznia ulice: Bydgoska, Gdańska, Grudziądzka, Tczewska, Toruńska, Sopocka, Zgorzelecka.

we wtorek 26 stycznia ulice: Mleczna Droga, Poznańska, Różana, Sobieskiego, Oś. Rakownica, Norwida.

w środę 27 stycznia ulice: Wolności, Wzgórze Kościuszki, Groszowa, Kasprowicza, Powstania Styczniowego, Piotra Skargi.

w czwartek 28 stycznia ulice: Anieli Krzywoń, Grunwaldzka, Lwówecka, Podchorążych, Kadetów, Elewów.

w piątek 29 stycznia ulice: Obrońców Pokoju, Podwale, Czeczota, Oś. Robotnicze, Obrońców Westerplatte.

w sobotę 30 stycznia o godz. 10:30 ulice: Rodzinna, Grodzka, Pl. Ratuszowy, Jasna, Kopernika i Pionierów Jeleniej Góry.

4.        Dziękujemy za wszystkie ofiary, złożone do skrzyni pod amboną podczas spotkań kolędowych i wpłacane na konto naszej parafii. Będą one przeznaczone na pokrycie bieżących potrzeb parafii, a także na potrzeby diecezji, seminarium i Caritas.

5.       Serdecznie dziękuję tym rodzinom, które w minionym tygodniu uczestniczyły w Mszy św. i spotkaniu kolędowym. Zapraszamy rodziny na godz. 18:00, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w spotkaniu kolędowym  w wyznaczonym terminie na spotkanie w tym tygodniu.

6.        W tym tygodniu Księża odwiedzą z błogosławieństwem indywidualnie mieszkańców, którzy zaprosili następującym porządku od godz. 16:00 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym:

w poniedziałek 25 stycznia: Groszowa, Grunwaldzka, Długa, Mickiewicza, Norwida, Powstania Styczniowego.

we wtorek 26 stycznia: Wojska Polskiego, Wyszyńskiego, Plac Ratuszowy, Podwale

w środę 27 stycznia ulice: Transportowa, Sudecka, Chełmońskiego, Rodzinna, Teatralna, Wolności.

w czwartek 28 stycznia ulice: Osiedle Robotnicze, Pijarska, Lwówecka, Matejki, 1-ego Maja, Armii Krajowej, Grottgera

w piątek 29 stycznia ulice: Okrzei, Piłsudskiego, Szkolna, Solna, Kadetów, Konopnickiej, Kopernika, Krasickiego.

7.       Prosimy zasłonić usta i nos maseczką albo szalikiem zachować bezpieczna odległość. Można zająć miejsce w nawach bocznych i na chórze, który cały czas jest otwarty. W bazylice mogą przebywać 82 osoby

8.       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego


__________
24 stycznia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie