menu close menu

I Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU29 Listopada 2020

 • Dzisiaj I Niedziela Adwentu, który przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, kiedy wspominać będziemy pierwsze przyjście Syna Bożego oraz zapowiada powtórne przyjście Zbawiciela na końcu świata i kieruje nas do oczekiwania i czuwania na to spotkanie.

 • W Adwencie zapraszamy do udziału we Mszach świętych roratnych: dla dorosłych i młodzieży w tygodniu o godz. 7:00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30. Dzieci jak i dorosłych zachęcamy do przynoszenia ze sobą na Roraty lampionów lub świec.

 • Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. podczas rorat o godz. 16:30.

 • Opłatki na stół wigilijny, można nabyć pod chórem przy wyjściu z kościoła. Zadbajmy o to, aby nie zabrakło opłatka na naszych świątecznych stołach, niech stanie się symbolem naszej wzajemnej miłości, zgody i przebaczenia. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary, które przeznaczone są na potrzeby naszej parafii. Z racji trwającej pandemii opłatki w tym roku nie będą roznoszone po domach.

 • Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa i sytuacją epidemiczną zachęcamy, aby przygotować się do Bożego Narodzenia przez uczestnictwo w Roratach i przystąpienie do spowiedzi św. przez cały czas Adwentu podczas porannych Mszy świętych oraz wieczorem od godz. 17:30.

 • Zapraszamy w środę 2 grudnia na wieczornicę ze św. Janem Pawłem II – po wieczornej Mszy św. wystawienie NS i indywidualna adoracja do godziny 20.00, następnie wspólnotowa modlitwa z Janem Pawłem II.

 • W czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania i uświęcenia kapłanów podczas Mszy świętej wieczornej, a po jej zakończeniu nabożeństwo i spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD.

 • W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej rano podczas Mszy świętych i popołudniu od godz. 16:30,

 • W kościele św. Anny o godz. 22:00 Msza święta a po niej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 • W sobotę nie będzie odwiedzin chorych w domu przez księży.

 • Dziękujemy serdecznie osobom, które swoim darem serca wspierają bieżące funkcjonowanie naszej parafii, oraz zwracamy się z prośbą do całej wspólnoty parafialnej o przekazanie na konto bankowe swojego daru serca. Prośbę kierujemy szczególnie do osób, które w zaistniałej sytuacji korzystają z dyspensy nie uczestnicząc osobiście w niedzielnych Mszach Świętych odprawianych w naszym kościele, a rozumieją potrzeby utrzymania parafii i chcieliby wesprzeć materialnie jej bieżące funkcjonowanie. Bóg zapłać!

 • W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz ciast przygotowanych przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Katolickich z uczniami.

 • Poświęcenie medalików dla dzieci z klasy III odbędzie się 8 grudnia o godz. 16:30

 • Akolita Maciej Glinka z parafii św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze, pragnie przyjąć święcenia diakonatu. Podając tę wiadomość polecamy jego osobę gorącym modlitwą całej wspólnoty parafialnej. Kto by zaś wiedział, że coś czyni go niegodnym święceń diakonatu, jest w sumieniu zobowiązany zawiadomić o tym miejscowego Księdza Proboszcza.

 • Jak co roku Komitet Akcji charytatywnej „Zostań z nami św. Mikołajem” wraz ze Strażą Miejską oraz Polskim Czerwonym Krzyżem organizują pomoc dla uboższych rodzin naszego miasta. W dniu dzisiejszym, składając swoją ofiarę do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć to dzieło.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego Małego Gościa Niedzielnego.


__________
30 listopada 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie