menu close menu

XXXII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła

8 Listopada 2020

 • Dziś XXXII Niedziela zwykła i dzień solidarności z Kościołem prześladowanym w Republice Środkowoafrykańskiej.

 • Po każdej Mszy św. zapraszamy rodziców dzieci klas drugich przygotowujących się do I Komunii św., aby odebrać indeks dla swojego dziecka.

 • 9 listopada, w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej, matki i głowy wszystkich kościołów świata, katedry papieża.

 • W środę, 11 listopada obchodzimy Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę- naszych braciach i siostrach, którzy przelali swoją męczeńską krew w obronie tego co Polskę stanowi, byśmy mądrze z  daru wolności potrafili korzystać. Msze św. o godz. 7:00, 7:30, 9:00, 10:30 i 18:00. Eucharystia w intencji naszej Ojczyzny o godz. 10:30.

 • Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca, modlić się będziemy za ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30. Jest to także 15 dzień miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. w intencji mieszkańców i władz Jeleniej Góry.

 • „Świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby od grzechów swoich byli uwolnieni”. Codziennie o godz. 17:15 odprawiamy nabożeństwo wypominkowe za naszych zmarłych, a w każdy piątek odprawiana jest Msza św. o godz. 18:00 w intencji zmarłych polecanych w minionym tygodniu w wypominkach. Pod dużą amboną wyłożone są kartki do modlitwy wypominkowej. Prosimy zwrócić uwagę na terminy modlitwy dla poszczególnych ulic. Zachęcamy jednocześnie do ofiarowania Mszy św. za naszych zmarłych, jest to najcenniejszy dar, jaki możemy dać naszym bliskim. Informujemy Parafian i Gości o możliwości zamawiania i rezerwacji Mszy św. na nowy rok 2021. W bieżącym roku są jeszcze wolne intencji w listopadzie i grudniu, w tym także Mszy św. gregoriańskich.

 • Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na nasze wigilijne stoły, a także kalendarze WSD naszej diecezji.

 • Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w przestrzeni publicznej. Konieczne jest zakrywanie ust i nosa, a także zachowanie bezpiecznej odległości. W naszej bazylice może przebywać 100 osób.

 • Dziękujemy serdecznie osobom, które swoim darem serca wspierają bieżące funkcjonowanie naszej parafii, oraz zwracamy się z prośbą do całej wspólnoty parafialnej o przekazanie na konto bankowe swojego daru serca. Prośbę kierujemy szczególnie do osób, które w zaistniałej sytuacji korzystają z dyspensy nie uczestnicząc osobiście w niedzielnych Mszach Świętych odprawianych w naszym kościele, a rozumieją potrzeby utrzymania parafii i chcieliby wesprzeć materialnie jej bieżące funkcjonowanie. Bóg zapłać!

 • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W nagłych przypadkach prosimy dzwonić na nr parafialny 75 75 22 160, albo podejść do zakrystii po Mszach św. w tygodniu.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.


__________
8 listopada 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie