menu close menu

XX Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela „w ciągu roku”

16 SIERPNIA 2020 r.

  • Przeżywamy dziś XX Niedzielę „w ciągu roku”. Przez całą niedzielę modlimy się za dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10.30.

  • Przed Kościołem swoimi ofiarami złożonymi do puszek wspieramy poszkodowanych tragedią w Bejrucie. Za pomoc serdecznie dziękujemy

  • Jutro Msza święta pogrzebowa + Antoniego Chłopeniuka ojca ks. Jerzego Chłopeniuka w Bazylice o godzinie 11:30. Po Mszy świętej przejazd na stary cmentarz.

  • Stowarzyszenie Komunia Królowej Pokoju prowadzi inicjatywę 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju. Polega ono na utworzeniu dwunastu miejsc adoracji Najświętszego Sakramentu na wszystkich kontynentach jako światowych centrów modlitwy o Pokój, aby łańcuchem modlitwy objąć całą ziemię. Istotnym elementem działania stowarzyszenia są peregrynacje poszczególnych ołtarzy po parafiach, aby pragnienie adoracji i modlitwy o pokój zaszczepiać w jak najliczniejszej grupie wiernych. W naszej parafii od wtorku, 18 sierpnia do 25 sierpnia będzie jedna z monstrancji, której ostatecznym celem jest kaplica w Medjugorie. Codziennie, od 18 sierpnia będzie można adorować Jezusa Eucharystycznego i modlić się po pokój w kościele św. Anny. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę o pokój dla świata.

  • W trzeci piątek miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia oraz Mszę św. o godz. 15.00.

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego.


__________
22 sierpnia 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie