menu close menu

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 • Obchodzimy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy,

  • Dzisiaj III Niedziela miesiąca – modlimy się za Parafian, Darczyńców i Dobrodziejów naszej Bazyliki. Msza św. w Ich intencji o godzinie 10.30.

 • W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjne Boże Ciało. Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00 Po Mszy świętej o godz. 10:30 podczas której dzieci klas IV będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii św. wyruszymy do czterech ołtarzy w uroczystej procesji ulicami: Boczną, Plac Ratuszowy, Długą, Wolności i Morcinka do kościoła Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w procesji, będzie to świadectwo naszej wiary oraz uroczyste uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za dar Eucharystii. Zachęcamy i prosimy także o udekorowanie domów i okien na trasie procesji. Od piątku w czasie Mszy świętej wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w procesji, szczególnie dziewczynki do sypania kwiatów przed Panem Jezusem.

  • przygotowanie 1 Ołtarza w tym roku prosimy Służbę Liturgiczną wraz z Rodzicami oraz Młodzież a

   2 Ołtarza Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

 • Prosimy o składanie do kosza przy ołtarzu św. Barbary kwiatów do sypania w czasie procesji.

 • W poniedziałek 17 czerwca zapraszamy całą wspólnotę parafialną na uroczystą Eucharystię o godz. 11.00 w intencji Rocznika święceń ks. Dziekana, byśmy swoją modlitwą dziękowali za dar kapłaństwa oraz wypraszali potrzebne łaski w posłudze wspólnocie Kościoła. Przewodniczyć Eucharystii będzie Ks. Bp Adam Bałabuch.

 • Spowiedź św. dla dzieci i rodziców przed Rocznicą w środę od 16.30.

 • Trwają prace konserwatorskie przy epitafiach w kaplicy Krzyża oraz na zewnętrznych ścianach Bazyliki, a także prace remontowe na dachu Bazyliki.

 • Zbliżamy się do końca Roku Szkolnego i Katechetycznego. Już dziś zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów na Mszę św. dziękczynną za rok nauki i pracy 18 czerwca, we wtorek na godzinę 18.00. Okazja do spowiedzi od godziny 17.00.

 • W III piątek miesiąca o godzinie 15.00 w Bazylice KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA I MSZA ŚW. W POLECANYCH PRZEZ NAS INTENCJACH. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • Zgromadzenie Sióstr Magdalenek zaprasza do wspólnego wyjazdu autokarowego na nocne czuwanie do Częstochowy przed oblicze cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z 30.06. (ndz.) na 01.07. (pn.) br. Koszt wyjazdu 70 zł. Zapisy w zakrystii do 22.06.2019r.

 • Dyrekcja Zespołu Szkół Katolickich informuje o wolnych miejscach na nowy rok szkolny. W Szkole Podstawowej można zapisać dziecko do kl. I, a także przenieść dziecko do kl.: II; VI i VII. W Liceum Akademickim trwa jeszcze proces rekrutacyjny. Miejsca wolne są do kl. I liceum czteroletniego (po SP). Do liceum trzyletniego jest lista rezerwowa. Więcej informacji można znaleźć na szkola.pankracy.edu.pl

 • Zapraszamy chętne kobiety na ostatnie spotkanie z cyklu „Całaś piękna jest…uBogacOna” organizowane przez Zgromadzenie Sióstr Św. Marii Magdaleny od Pokuty przy parafii Św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze dnia 22.06.2019r. w godz. 15.00 – 19.00. W programie jest wspólna Eucharystia. Zapisy w zakrystii do 19 czerwca.

 • Zachęcamy do wzięcia udziału XXVII Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 26 lipca. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 23 czerwca (niedziela) w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze na godz. 15.00. Spotkanie główne odbędzie się 21 lipca. Zachęcamy do wzięcia udziału na etapie Jelenia Góra – Legnica, aby doświadczyć czym jest czas i atmosfera pieszej pielgrzymki.

 • Decyzją Ks. Biskupa, Ks. Tomasz został proboszczem parafii w Czernicy i w Dziwiszowie, a Ks. Marek został skierowany jako wikariusz do parafii MB Różańcowej w Kamiennej Górze. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00 będziemy mogli wyrazić naszą wdzięczność księżom za ich posługę w naszej parafii. Do naszej parafii zostanie skierowany ks. neoprezbiter Michał Kamiński. Otoczmy księży naszą modlitwom.


__________
16 czerwca 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie