menu close menu

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  • Wczorajszą Liturgią Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego,

    • radość tych dni przedłużona jest przez oktawę wielkanocną do przyszłej Niedzieli Bożego Miłosierdzia, zapraszamy wszystkich, aby szczególnym przygotowaniem do tej niedzieli, była nasza wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą będziemy odmawiać codziennie o godz. 17:45.

    • jest to III niedziela miesiąca, w sposób szczególny modlimy się za dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii. Msza św. w tej intencji zostanie odprawiona o 10.30.

  • Jutro drugi dzień świąt, porządek Mszy świętych jak w niedzielę, naszą modlitwą i ofiarą składaną na tacę będziemy wspierać Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy.

  • Wdzięczni za pomoc w przygotowaniu obchodów Świętego Triduum Paschalnego, kierujemy słowa podziękowania: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Siostrom Magdalenkom od Pokuty, Panu Organiście, Chórowi Parafialnemu, Panu Grzegorzowi Dąbrowskiemu, Panu Jakubowi Mucha, Paniom zaangażowanym w rozprowadzanie świec Caritas, a także wszystkim ludziom dobrej woli za składane ofiary na dekoracje oraz paczki przeznaczone dla ubogich w schronisku Św. Brata Alberta.

  • We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy nas spotkanie osoby, które pragnął włączyć się w 33 dniowy okres ćwiczeń duchowych prowadzących do Aktu ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję w/g św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

  • Przyszła II Niedziela Wielkanocna jest Świętem Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

  • Z pracowni konserwatorskiej powróciły odnowione po pracach renowacyjnych lichtarze 11 sztuk. Dziękujemy za składane ofiary na prace konserwatorskie w naszym kościele.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom i Gościom składam najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne ALLELUJA – JEZUS ŻYJE.

Te słowa świątecznych życzeń kierujemy także do waszych bliskich chorych i cierpiących.


__________
21 kwietnia 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie