menu close menu

II NIEDZIELA ADWENTU

 • Dzisiaj II Niedziela Adwentu, który przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, kiedy wspominać będziemy pierwsze przyjście Syna Bożego oraz zapowiada powtórne przyjście Zbawiciela na końcu świata i kieruje nas do oczekiwania i czuwania na to spotkanie

  • Po Mszy św. o godzinie 13.15 katecheza liturgiczna dla klas 7

 • W Adwencie zapraszamy do udziału w Mszach świętych roratnich:

  • dla dorosłych i młodzieży w tygodniu o godz. 7:00,

  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30.

               Dzieci jak i dorosłych zachęcamy do przynoszenia ze sobą na Roraty lampionów lub świec.

 • W czwartek 13 grudnia przeżywać będziemy kolejną rocznice wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. Podczas Mszy świętej o godzinie 18.00 modlić się będziemy za wszystkich, którzy zostali zabici przez oddziały ZOMO. Jednoczenie będziemy prosić Boga, aby błogosławił nam i naszej Ojczyźnie, by już nigdy brat przeciwko bratu nie wyciągnął zbrodniczej pięści.

 • Wychodząc z kościoła możemy nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i pobłogosławione opłatki oraz stroiki na wigilijny stół przygotowane przez dzieci ze scholii wraz z siostrą Magdaleną, a w przyszłą niedzielę sianko przygotowane przez naszych ministrantów wspierając w ten sposób wyjazdy integracyjne naszej Służby Liturgicznej.

 • Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w naszej Parafii w przyszła Niedzielę 16 grudnia, a poprowadzi je ks. Łukasz Misiak. Już dziś polecamy Ojca Rekolekcjonistę modlitwie całej naszej Wspólnoty. Jednocześnie przypominamy, że rekolekcje to szczególny czas, jaki otrzymujemy by na nowo i jeszcze mocniej utwierdzić naszą wiarę. Już dziś zaplanujmy tak czas by uczestniczyć w rekolekcjach, szczególnie zachęcamy, by przygotować się do spowiedzi świątecznej i odbyć ją w czasie rekolekcji, będzie do tego okazja w środę 19 grudnia.

 • Przy ołtarzu św. Barbary znajduje się skarbona, do której możemy składać naszą ofiarę na pomoc osobom biednym i potrzebującym. W sposób szczególny wspierając Wigilię dla osób samotnych i biednych organizowaną już tradycyjnie przez naszą Wspólnotę w domu parafialnym.

 • Adoracja NS w kościele św. Anny do czwartku do godziny 12.00. W piątek i w sobotę nie będzie Adoracji i Mszy św. – prowadzone będą prace przy strojeniu organów.

 •  Nasz parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie – Zagrzeb od 7 do 14 lipca. Koszt 700 zł i 190 euro. Dokładny plan umieszczony jest na plakacie w gablocie. Zapisy i informacje u ks. Marka.

 • Duszpasterstwo Parafii MB Królowej Polski i Świętego Franciszka z Asyżu przy ul. Morcinka zaprasza na Charytatywny Koncert kolęd i Pastorałek wspierający budowę kościoła, który odbędzie się 19 grudnia 2018 roku, o godzinie 17.00 w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Cegiełki w cenie 20 zł są do nabycia w zakrystii kościoła.

 • W przyszła Niedzielę jako III miesiąca – modlimy się za Dobrodziejów i Parafian. Msza św. w ich intencji o godzinie 10.30. Taca przeznaczona będzie na kolejne podejmowane prace konserwatorskie w naszej bazylice.

 • Zapraszamy młodzież do zaangażowania się w Scholi Młodzieżowej, którą prowadzi siostra Elżbieta. Mile wdziany każdy, kto umie i chce śpiewać oraz grać na chwałę Pana. Próby scholi obywają się w soboty o godz. 19.15 w sali parafialnej. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież włączy się już w śpiew liturgiczny.

 • W zakrystii do nabycia jest prasa katolicka. W Małym Gościu Niedzielnym przygotowane są lampiony na roraty dla dzieci.

 


__________
8 grudnia 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie