menu close menu

XXXIII Niedziela „w ciągu roku”

 • Dziś XXXII Niedziela w „ciągu roku” – modlimy się za dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii. Msza święta w ich intencji zostanie odprawiona o godz. 10:30. Zostały zakończone prace przy renowacji kaplic grobowych na zewnątrz świątyni, zyskały one swoje pierwotne piękno, które jest wyrazem wiary poprzednich pokoleń. Zachęcamy do obejrzenia wykonanych prac.

  • Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII i III Gimnazjum po Mszy św. o godzinie 13.15 w sali parafialnej.

 •  Do 20 listopada o godz. 17:15 odprawiamy nabożeństwa wypominkowe za naszych zmarłych. Zachęcamy do ofiarowania Mszy św. za zmarłych jako dowód naszej miłości i wdzięczności za wszystko, co dzięki ich życiu i powołaniu stało się naszym. Informujemy o możliwości zamawiania i rezerwowania Eucharystii na nowy rok, w tym także Mszy św. „gregoriańskich”.

 • 22 listopada w liturgii wspominamy świętą Cecylię – patronkę muzyki kościelnej, serdecznie zapraszamy Członków naszego chóru dla dorosłych, scholi dziecięcej do wspólnej modlitwy w waszej intencji w czasie Mszy świętej o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich, którym Pan Bóg dał talenty muzyczne do włączenia się do posługi w tych wspólnotach.

 • We wtorek o godzinie 14.00 – zapraszamy na Mszę św. w intencji Mieszkańców i Władz Jeleniej Góry zamówioną przez Prezydenta Jerzego Łuźniaka rozpoczynającego swoją kadencję.

 • Jak co roku Komitet Akcji Charytatywnej „Zostań z nami św. Mikołajem” wraz ze Strażą Miejska oraz Polskim Czerwonym Krzyżem organizują pomoc dla uboższych rodzin naszego miasta. W przyszła Niedzielę składając swoja ofiarę do puszek będziemy mogli wesprzeć to dzieło.

 • W związku z pracami przy strojeniu organów w kościele św. Anny – od czwartku do soboty włącznie nie będzie adoracji N.S.

 • W przyszłą Niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata,

  • poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które będą roznoszone po domach. Zadbajmy o to, aby w naszych rodzinach opłatki były pobłogosławienie przez kapłana, okażmy szacunek dla wielowiekowej tradycji Kościoła dla chleba, który przy wigilijnym stole pozwala zapomnieć o wzajemnych urazach i krzywdach, który przypomina o mieszkającej w nas miłości. Już dziś dziękujemy za ofiary, które zostaną przeznaczone na dalsze prace renowacyjne przy Bazylice.

 • Spotkanie rady parafialnej w poniedziałek o godzinie 19.oo na plebanii.


__________
17 listopada 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie