menu close menu

XV Niedziela „w ciągu roku”

 • Przeżywamy dziś XV Niedzielę „w ciągu roku” i III niedziela miesiąca. Szczególnej modlitwie polecamy dobrodziejów i ofiarodawców, Msza św. w ich intencji o godz. 10.30.

 • Dzisiaj o godz. 18.00 modlić się będziemy, jak każdego 15. dnia miesiąca, za mieszkańców i władze naszego miasta.

 • 21 lipca (sobota) Mszą św. o godz. 18.00 w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty przy ul. Kiepury (III Zabobrze), rozpoczną się nauki przedmałżeńskie. Zachęcamy do wzięcia udziału
  w tym przygotowaniu narzeczonych oraz pary pragnące przyjąć w niedługim czasie sakrament małżeństwa.

 • 28 lipca (sobota) nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Legnicy do kościoła św. Jacka, gdzie miało miejsce wydarzenie eucharystyczne. Wyjazd jednodniowy, koszt 20 zł, informacje oraz zapisy u ks. Marka. W programie pielgrzymki: udział w Eucharystii, zapoznanie się z historią
  i okolicznościami cudu eucharystycznego oraz adoracja tegoż cudu.

 • Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w XXVI Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy 26 lipca z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze, spotkanie organizacyjne odbędzie się 22 lipca o godz. 15.00 w tamtejszej parafii. Osoby, które nie mogą udać się na pielgrzymkę, a noszą w sobie intencje modlitewne, mogą przekazywać intencje tzw. pocztą pielgrzymkową, dlatego w zakrystii można pobrać koperty na intencje, które otrzymają pielgrzymi, aby omadlać je na trasie pielgrzymki.

 • Trwają prace konserwatorskie przy kaplicach zewnętrznych bazyliki oraz przy organach w kościele św. Anny. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją ofiarą wspierają prace konserwatorskie.

 • Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego.


__________
14 lipca 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie