menu close menu

I Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

3 Grudnia 2023

 

  • Dzisiaj I Niedziela Adwentu, który przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, kiedy wspominać będziemy pierwsze przyjście Syna Bożego oraz zapowiada powtórne przyjście Zbawiciela na końcu świata i kieruje nas na oczekiwanie i czuwanie na to spotkanie. Jak co roku Komitet Akcji charytatywnej „Zostań z nami św. Mikołajem” wraz ze Strażą Miejską organizują pomoc dla uboższych rodzin naszego miasta. Dziś składając swoją ofiarę do puszek przed kościołem możemy wesprzeć to dzieło.

  • W Adwencie zapraszamy do udziału we Mszach świętych roratnich: dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do soboty o godz. 7:00, dla Dzieci i Rodziców od poniedziałku do piątku o godz. 16:30. Dzieci jak i dorosłych zachęcamy do przynoszenia ze sobą na Roraty lampionów lub świec.

  • Pobłogosławiliśmy dziś opłatki na stół wigilijny, które można nabyć pod chórem przy wyjściu z kościoła. Zadbajmy o to, aby nie zabrakło opłatka na naszych świątecznych stołach, niech stanie się symbolem naszej wzajemnej miłości, zgody i przebaczenia. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary, które przeznaczone są na potrzeby naszej parafii. Pod chórem również można nabyć świece Caritas na stół wigilijny.

  • W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w dni powszednie o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.

  • Przyszła Niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Ofiarami składanymi do puszek przed kościołem będziemy mogli wspomóc chrześcijan Wschodu.

  • Od 17 grudnia będziemy przeżywać rekolekcje parafialne. Otoczmy modlitwą ojca rekolekcjonistę.

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego Małego Gościa Niedzielnego.


__________
3 grudnia 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie