menu close menu

Koncert kolęd zespołu Szyszak

Spotkanie opłatkowe grup parafialnych w tym roku miało inny przebieg. Ze względu na remont Domu Katechetycznego, niemożliwe było zorganizowanie spotkania w rodzinnej atmosferze, przy stole, dobrym cieście, kawie i herbacie, jak to miało miejsce w latach ubiegłych.

W tym roku przedstawiciele wszystkich grup parafialnych zebrali się w bazylice, aby wspólnie kolędować i podzielić się opłatkiem.

Animatorem wspólnego śpiewu był Karkonoski Zespół Folkowy SZYSZAK. Ich wykonanie  kolęd na długo pozostanie w pamięci publiczności, zgromadzonej w naszym kościele. Usłyszeliśmy i wyśpiewaliśmy  kolędy i pastorałki w ciekawych aranżacjach, nawiązujących do tradycji, ale i muzyki improwizowanej.

Karkonoski Zespół Folkowy SZYSZAK, jest grupą muzyków wykonującą folk inspirowany Karkonoszami o charakterze muzyki autorskiej i poezji śpiewanej. Gra i śpiewa klimatycznie oraz niezwykle energetycznie. Słuchacz niejako przenosi się do świata gór, miłości, przyrody, w duchu tożsamości z “małą ojczyzną”.

Tym razem zespół Szyszak przygotował  karkonoskie wersje znanych i mniej znanych kolęd.  Koncert był  z pewnością wyjątkowym świętem dla ducha i serca, gdyż muzycy łączą siebie oraz publiczność z tym wymiarem, z którego muzyka pochodzi wraz ze swoją uczuciową harmonią, przebojową melodią i kołyszącym lub porywającym rytmem.

tekst i zdjęcia: Barbara Ludorowska

 

 


__________
14 stycznia 2018 | Aktualności